Orli v prvním čtvrtfinálovém utkání zdolali na své palubovce tým USK Praha o čtyřicet bodů a v sérii vedou 1:0. Druhé utkání se bude hrát v úterý 27. dubna v Praze a třetí v pátek 30. dubna od 18 hodin opět v Prostějově.

Hned v úvodu střetnutí zazářil prostějovský Lawrence. Sebral hostům míč a otevřel skóre utkání a vzápětí stejné zopakoval a hned přidal trojku na 7:0! V následujících minutách úvodní čtvrtiny se ale basketbalistům obou celků střelecky příliš nedařilo, zejména hostům.

Do druhé části hry vlétli Orli s plnou silou v křídlech. V průběhu 77 vteřin nastříleli dvanáct bodů, vedli 29:10 a v polovině utkání měli náskok třiadvacetibodový.

Vstup do třetí čtvrtiny měli prostějovští basketbalisté také vynikající. Střelecky zářil Veikalas a když přidal i jednu ze svých tříbodových tref, měli Pražané už manko třicetibodové, 57:27.

Nepomáhala jim ani vzácná střelecká úspěšnost McKaye, nakonec byl nejlepším střelcem zápasu. V poslední části hry Orli svůj náskok ještě navyšovali.

Víc než čtyřminutovou herní příležitost dostal od domácího trenéra i Krakovič, hned dal koš a vzápětí přidal i úspěšný obranný zásah. Celé utkání uzavřel košem za tři body prostějovský Dokoupil.

„Prostějovští hráli v obraně agresivně a proto dobře,“ chválil hru hanáckého týmu na jistotu pražský trenér Kenneth Scalabroni, „a tak jsme měli veliké problémy se střelbou. Nemohli jsme najít účinný způsob hry, náš Ford se zranil v Poděbradech a jeho plné nasazení nám moc chybělo. Až nyní přijedeme domů, budeme hledat, na čem bychom mohli stavět v utkání druhém.“

„První zápas v play-off je vždycky moc důležitý a když se povede, má to významnou cenu,“ měl radost kouč Orlů Peter Bálint. „Chválím kluky za obranu, když se vzadu daří, vydělává na tom i útok. Stále jsme vedli a vedení navyšovali. Ale musíme počítat s tím, že v Praze to tak jednoduché mít nebudeme. Takže – žádná eufórie!“

BK Orli Prostějov – USK Praha 95:55

Čtvrtiny: 17:8, 30:16, 26:17, 22:14. Rozhodčí: Dolinek, Vrážel, Kapl. Fauly: 14:18. Trestné hody: 20/16:8/7. Trojky: 9:4. Doskoky: 45:29. Diváků: 900. Nejlepší hráč: Kyle Marc Landry.

BK Orli Prostějov: Lawrence 11, Veikalas 23, Tóth 6, Chán 13, Skibniewski 11, Dokoupil 6, Hyzy 6, Veselovs 4, Krakovič 2, Landry 11, (18 doskoků) Prášil 2. Trenér: Peter Bálint.

USK Praha: Moravec, Kotas 2, Hruban 9, Šťastný, Šotnar, Zídek, Klimeš 11, Vocetka, Slavík, McKay 29, Ford 4. Trenér: Kenneth Scelabroni.