Vyrovnané utkání zvrátili Kostelečtí na svoji stranu až v závěru a po výhře 31:30 si připsali cenné vítězství.

Začátek střetnutí se odvíjel lépe pro hosty z Českomoravské vrchoviny. Běhavý tým Nového Veselí se svojí aktivní hrou dostal do dvougólového vedení. Domácím se podařil srovnat krok až v 9. minutě, kdy Tomáš Grulich srovnal na 5:5.

Kostelec předvedl v prvním poločase devět technických chyb a ve druhém osm.

„Sedmnáct technických chyb je proti soupeři, který má tým složen z menších hráčů, trestuhodné,“ kroutil hlavou domácí trenér Alois Jurik.

Rychlé a pohyblivé družstvo Nového Veselí dělalo domácím velké problémy. Kostelec si přesto v první půli vypracoval slibný náskok 12:9.

„Jenže místo toho, abychom vedení postupně zvedali jsme je pustili do srovnání. A nakonec i do poločasového vedení,“ rozčiloval se Jurik, jehož mužstvo ztrácelo po první polovině utkání na soupeře jeden gól.

„Trpěli jsme na střelbu, naše spojky přestaly nabíhat a bylo to statické. Soupeř to na svých rychlých nohách ubránil,“ všiml si Jurik.

Nové Veselí vstoupilo lépe i do tuhé poloviny zápasu a zvýšilo své vedení na 22:19. Domácí, kteří prohráli venkovní zápasy v Litovli i Karviné, ale potřebovali nutně zvítězit, tak zařadili na vyšší rychlostní stupeň.

„Ve druhém poločase jsme zvedli střelbu a zlepšili se i v obranné fázi,“ řekl Jurik, jehož mužstvu se skóre podařilo otočit.

Tři minuty před koncem domácí vedli 31:28, když se střelecky prosazoval Michal Jurka. Přesto se v posledních vteřinách hosté dotáhli na rozdíl jediné branky. Kostelec si ale výhru 31:30 nakonec nenechal vzít.

„Nebyli jsme schopni ten závěr odehrát v klidu. Soupeř dýchal až do konce. Bylo to drama se šťastným koncem pro nás, prohlásil domácí kouč.

„Zápasu by spíše slušela remíza. My máme mladý tým, věkový průměr jednadvacet roků, takže se také projevily zkušenosti domácích,“ hodnotil trenér Nového Veselí Ladislav Materna.

„Ulevilo se nám obrovským způsobem. Potřebovali jsme se zvednout psychicky,“ přiznal Jurik. Jeho tým bude čekat zápas v Šumperku. „Je to nováček, takže nám povinnost velí, tam zkusit zvítězit,“ prohlásil domácí trenér na závěr.

TJ Sokol Kostelec na Hané – TJ Sokol Nové Veselí 31:30 (16:17)

Rozhodčí: Smékal, Steiner. Vyloučení: 4 – 1. 7m hody: 1/1 – 1/3. Diváků: 99.

Kostelec: Varha, Navrátil – Vasyliev 3, T. Grulich 6, M. Grulich, Jurka 8/1, Paták 4, Ševčík 1, Vymětal 2, Grepl 1, Chalupecký, Diviš, Varhalík 4, Kosina 2. Trenér: Alois Jurik.

Nové Veselí: Fiala, Chalupa – Smrčka 1, Prokeš, Pavel Najman 8, Bláha 1, Petr Najman 2, Martin Hajčman 6/1, Karel Hajčman 2, Novotný, Strejček 7, Kazatel, Hron, Klíma 3. Trenér: Ladislav Materna.