Poslední domácí zápas dlouhodobé fáze Středoevropské ligy začaly Modřanky vlažně. Získaly sice první tři body zápasu, ale hostující Rijeka skóre rychle otočila.

Domácímu celku příliš nefungovala obrana a Chorvatky, které přijely pouze v osmi hráčkách, se v útoku snadno prosazovaly.

Do koncovky první sady se šlo za stavu 20:20, v závěru úvodního setu ale Modřanky prokázaly svoji kvalitu. Především Ivana Bramborová, která svým dělovým servisem pomohla k zisku první sady poměrem 25:21.

„První set byl zbytečně vyrovnaný. V něm jsme se měli prosadit více a mělo to být jednoznačnější,“ konstatoval prostějovský trenér Miroslav Čada.

Ve druhé sadě byl hostující celek, který usiluje o účast ve Final Four, dlouho ve vedení.

Za stavu 9:12 se ale na podání znovu dostala slovenská ostrostřelkyně Bramborová a rázem byly Modřanky ve vedení.

„Pokud hraje celý zápas, tak je její podání lepší. Teď se tam tři smečařky Artmenko, Lipicer a Bramborová točí, takže má Iva větší jistotu a v každém utkání udělá nějakou šňůru. Servis jí jde i na tréninku, takže je vidět, že v tom udělala pokrok,“ chválil Čada Ivanu Bramborovou.

Koncovku druhé sady zvládly domácí hráčky i za přispění výborně útočící Anny Velikiy poměrem 25:17.

Třetí sadu již měly domácí volejbalistky víceméně pod kontrolou. Hostujícímu celku se navíc zranila Ivana Kalebič a od té doby jakoby se Chorvatky smířily s porážkou.

Bramborová deptala soupeřky znovu servisem, když ve třetí sadě trefila dvě čistá esa za sebou. Modřanky dokráčely po výsledku 25:17 k pohodovému vítězství.

Prostějovské volejbalistky tak zakončily náročný program posledních týdnů dalším vítězstvím, ale na herním projevu Modřaněk se únava trochu projevuje.

„Pozoruji útlum. Nehrajeme tak dobře jak při Champions League, ale je to logické, protože se hodně hrálo a málo se trénovalo. Přichází čas, kdy se to zase obrátí a už se na to těšíme. Chybí tomu větší drive,“ říká prostějovský trenér.

„Byl to od nás průměrný výkon, je vidět, že potřebujeme potrénovat. Nedařila se nám obrana na síti, málo jsme blokovali a v některých pasážích tím pádem byl ten zápas vyrovnaný. Byli jsme ale lepší na přihrávce a v útoku a to ten zápas rozhodlo,“ dodal Čada na závěr.

Modřanky zakončí dlouhodobou fázi soutěže na palubovce UK Bratislava, kde se představí ve čtvrtek. Pak je bude čekat vytoužených pár dní volna a následně domácí turnaj Final Four Středoevropské ligy, které je na programu 6. a 7. března.

VK Modřanská Prostějov – ŽOK Rijeka 3:0 (21, 17, 17)

Rozhodčí: Mokrý a Hodoň (Slovensko). Čas: 61 minut. Diváků: 700.

Prostějov: Lipicer, Ssuschke, Nováková, Bramborová, Hrončeková, Velikiy, libero Chlumská – Kubínová, Soares. Trenér: Miroslav Čada.

Rijeka: Brčič, Maras, Fabris, Andelič, Zdrilič, Kalebič, libero Došen – Pilepič. Trenér: Igor Lovrinov.

Miroslav Mazal