Brněnský zápas začal obdobně jako dva předešlé. Vyrovnanou hrou a hlavně houževnatým odporem domácích. Brněnský celek se dokonce několikrát probojoval do vedení. Hanačky však vždy rychle srovnaly. Zlom přišel za stavu 9:9, kdy se začalo dařit Andrei Kossányiové. Ta zajistila Prostějovu čtyřbodový odstup. Agelky byly na palubovce očividně lepším týmem, a tak brzy vedly o sedm bodů. Úvodní sadu pak ovládly jasným výsledkem 25:15.

Také ve druhém setu hrály prostějovské volejbalistky prim. Díky Kossányiové se brzy dostaly do sedmibodového vedení, což celou sadu prakticky rozhodlo. Brňanky se ještě jednou dokázaly vzepřít nepřízni osudu a stáhnout své manko na pouhé dva body. Poté však začal opět úřadovat český mistr. Ten nakonec zvítězil obdobně jako v úvodní sadě 25:15.

Třetí část byla už jen formalitou. Hanačky se okamžitě dostaly do čtyřbodového vedení a to si už vzít nenechaly. Brněnským volejbalistkám se nedařilo najít recept na výborný Prostějov. Především Steenbergen dělala domácím značné problémy. Za stavu 20:10 bylo o vítězi semifinále předem rozhodnuto. Carter pak zasadila Brnu poslední ránu a Agelky opět zvítězily 3:0 na sety a celkově 3:0 na zápasy.

„Třetí zápas s Královým Polem byl paradoxně ten nejlehčí, i když hrálo doma," přiznal prostějovský kouč Miroslav Čada a pokračoval v hodnocení duelu: „Nám se dařilo po všech stránkách, především v útoku a v obraně jsme podali výborný výkon. Brno nemělo sebemenší šanci na úspěch."

Prostějovský lodivod neopomenul pochválit své svěřenky.

„Myslím si, že náš středeční výkon patřil celkově 
k nejlepším, které jsme předvedli. Na druhou stranu musím uznat, že Brno je limitováno svým kádrem. Jednou 
s námi sehrálo vyrovnaný duel a byli jsme také na tuto variantu připraveni. Naštěstí nenastala," usmíval se Čada

KP BRNO – PROSTĚJOV 0:3 (-15, –15, –14)

Konečný stav série: 3:0. Rozhodčí: Gala a Velínov. Čas: 70 minut.

Prostějov: Kossányiová, Carter, Steenbergen, Maleševič, Borovinšek, Vincourová – libero Jášová – Soares. Trenér: Miroslav Čada.

Královo Pole: Nováková, Michalíková, Širůčková, Vyklická, Herbočková, Cebáková – libero Chlumská – Součková, Nálezková. Trenér: Andre Gonzalez.