V historii méně úspěšného, ale dnes už většího florbalového oddílu na území města Prostějov, jde o výrazný mezník.

Sobota hráčům SK K2 nevyšla podle představ. Bodovat s Olomoucí by bylo vzhledem k síle a ambicím soupeře krásné, ale trpělivá hra do obrany přinesla minimum šancí na druhé straně a ty nedokázali hráči Prostějova využít. To druhý zápas s Ratíškovicemi měl potenciálně bodové konto domácích obohatit. Nestalo se. Zápas ovlivnila zbytečná vyloučení domácích a velmi nepřesná koncovka.

Na neděli byly tak karty rozdány jasně. Dvě vítězství by zajistily postup, vše ostatní konec v soutěži. V prvním zápase s VUT Brno byl zklamán ten, kdo očekával brankové hody. Fotbalový výsledek 1:0 ale posunul domácí borce o kousek blíže vytýčenému cíli.

Ve druhém nedělním utkání museli prostějovští florbalisté opět bodovat naplno. Po dvou třetinách to vypadalo velmi slibně, ale vedení 5:0 ve florbale nemusí nic znamenat. Soupeř začal dotahovat a rázem to bylo jen o dvě branky. Nakonec domácí tlak ustáli a radovali se z postupu do třetího kola.

V něm vyzvou opět na domácí palubovce haly RG a ZŠ města Prostějov v sobotu 1. října v 19:00 třetiligový celek FBK Spartak Hluk. Soutěž se od této fáze už hraje systém play off se zápasy hranými 3×20 minut. Vítěz tohoto klání pak ve 4. kole narazí na extraligové Bulldogs Brno.

„Kluci postupem do třetího kola překonali sami sebe a hodně se zvedli i po psychické stránce, což je v našem amatérském sportu základ úspěchu. Hluk bude ve třetím kole mírným favoritem, ale domácí prostředí může být zase naši výhodou.

Otázkou pak je, jak se týmy poperou s hracím časem 3×20 minut. V regionálních ligách se zápasy hrají kratší dobu. Uvidíme. Další případný postup by byl už jen třešničkou a bonusem. Prioritou i nadále zůstává liga a budování klubu v mládežnických kategoriích,“ řekl Jiří Kroupa, předseda florbalového oddílu.