V prvním zápase se hráči SK K2 utkali s Mohelnicí. Po pár úvodních kolech to vypadalo, že mohelničtí jsou jasným kandidátem sestupu. Po čase se ovšem vzchopili, posílili kádr a počali sbírat body jako na běžícím páse. Sestupové starosti se jich už dávno netýkají.

Minulý zápas sice prostějovští vyhráli 4:0, ale bylo to více méně vydřené vítězství, o němž se rozhodlo až v samotném závěru.

I tento zápas přinesl tuhý boj. Mohelničtí praktikovali fyzické pojetí spojené s výborně organizovanou obranou. Pokud by na tohle utkání zavítal nějaký nazávislý florbaluchtivý pozorovatel, zřejmě by byl z této taktické defenzivní přetahované poněkud konsternován.

První udeřili prostějovští. V osmé minutě zápasu po tlaku první pětky přišla střela jednoho z beků, kterou duchapřítomně uklidil do branky veterán Navrátil.

Z vedení se však Prostějov dlouho neradoval. Houževnatý soupeř využil kiksu v zadních řadách SK a srovnal.

Kiksy a bezradnost

Od tohoto okamžiku se hráči z SK naprosto vytratili. Výborně bránící soupeř dokázal vygumovat opory Prostějova a kombinačně se vůbec nedařilo. Tenhle stav bohužel vydržel až do konce utkání.

Soupeř udeřil až v osmé minutě závěrečné třetiny, a to zejméne díky golmanovi Lehnertovi, který do té doby v prostějovské brance doslova exceloval. Počet kiksů v prostějovských zadních řadách byl tentokrát opravdu závratný.

Dvacet sekund před koncem pečetila Mohelnice svůj náskok při power-play.

„V tomto utkání nás soupeř hodně prověřil, když nám nechal v útočné fázi opravdu minimum prostoru. Bohužel se příliš nezaskvěla druhá formace „mladých“, kteří se nedokázali s tímto tlakem vyrovnat. Pochopitelně neočekáváme, že v této době tým potáhnou, ale minimálně mají povinnost neinkasovat, nebo nemít zápornou bilanci, což se tentokrát nestalo,“ zhodnotil zápas trenér Jiří Kroupa.

SK K2 Sportcentrum Prostějov – FbC Sokol Mohelnice 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)

Sestava: Lehnert – Skopal, Sladký, Novák, Opálka – Sedláček, Zajíček, Navrátil – Trnečka, Kroupa, Dorschner
Branka: Navrátil

V druhém utkání čekal Prostějov soupeř papírově silnější, než předchozí. Orel Hranice patří trvale k ligovému nadstandardu a v loňské sezoně dokázal Prostějov vždy porazit! Svým živelným stylem florbalu a blíže neidentifikovatelným umem, kdy se z plácnutí do míčku ve skrumáži stane v 50% výstavní šibenice, se prezentoval i tentokrát.

Popravdě řečeno, herní myšlení nepatří zrovna k doménám Hranického výběru. Ačkoliv hodně napadali, dokázali toho někteří hráči Prostějova využít a dostávat se do střeleckých pozic – ať už po „vyťukání“, nebo po individuálním uvolnění se.

První gól přišel hned ve čtyřicáté vteřině. Zajíček využil prostoru, jenž se mu po konstruktivní rozehrávce naskytl a z levé strany zavěsil do protipohybu golmana.

V osmé minutě však došlo k nedorozumění v zadních řadách SK, k poskakujícímu míčku přiběhl hranický forward a z první ho vstřelil do brány – srovnáno.

Ihned poté však předvedl ve florbale málo vídaný kousek matador v prostějovském dresu, Radek „Praděj“ Navrátil.

Zavěsil ihned po rozehraném buly ve středovém kruhu, a ještě k tomu bekhendem. Za čtyři vteřiny tedy opět vedl Prostějov, a skóre 2:1 bylo i konečným účtem první třetiny.

Kolaps

Začátek druhé třetiny přinesl obrat. V dvaadvacáté vteřině soupeř po povedené akci dva na jednoho srovnal a o dvě minuty později se kuriózním způsobem dostal do vedení, když tečovaně střílená přihrávka skončila v bližší šibenici prostějovské branky.

Další díry v obraně využil soupeř v osmé minutě druhé třetiny a zvýšil už na 4:2.

Patnáct vteřin před koncem druhé třetiny se však Prostějov dokázal znovu dostat do hry. Povedenou spolupráci trojice Zajíček, Opálka, Skopal, zakončil posledně jmenovaný střelou do horního růžku.

Dokonaný obrat

Celá poslední třetina se nesla v duchu územní převahy Prostějova, který chtěl zvrátit stav. Trvalý tlak přinesl řadu šancí, leč bez gólového vyjádření. Vyrovnat se podařilo až dvě minuty před koncem, kdy se umístěnou střelou ze středu hřiště prosadil dorostenec Trnečka.

Zbývající vteřiny zápasu se odvíjely dle úsloví „s jídlem roste chuť“. Když pak soupeř podnikl ojedinělý výpad, přišla rozhodující chvíle. Golman Lehnert duchapřítomně rozehrál na Skopala a následný rychlý útok do rozhozené obrany zakončil Zajíček, který tak rozhodl o cenných třech bodech pro SK.

„V tomto zápase jsme se prezentovali daleko lepším výkonem, i když je pravdou, že soupeř neměl tak účelnou defenzivu, jako Mohelnice. Ve své potenci střílet góly z čehokoliv ale opět nezklamal. My jsme naštěstí dokázali nepříznivý vývoj otočit, což se nám už asi půl roku nestalo. Rovněž pozitivně se projevily i změny v sestavě, které jsme vzhledem k předvedené hře v prvním zápase museli udělat,“ uzavřel svoje hodnocení Kroupa.

FbC Orel Hranice – SK K2 Sportcentrum Prostějov 4:5 (1:2, 3:1, 0:2)

Sestava: Lehnert – Skopal, Opálka, Kroupa, Sladký – Sedláček, Zajíček, Navrátil – Trnečka, Novák, Dorschner
Branky: Zajíček 2, Navrátil, Skopal, Trnečka

Ostatní výsledky: FBC Hunters Lipník - FBC Asper Šumperk 4:8, FBS Olomouc - FbC Playmakers Prostějov B 6:0, FBC Hunters Lipník - TJ Řetězárna Česká Ves 7:4, FBS Olomouc - FBC Asper Šumperk 2:3, TJ Řetězárna Česká Ves - FbC Playmakers Prostějov B 3:3, Gaudolino Uničov - FBC Sokol Mohelnice 2:4, FBC TJ Tatran Litovel - FbC Orel Hranice 7:6, FBC TJ Tatran Litovel - Gaudolino Uničov 2:8. (jas)