Žel bohu nastala časová kolize se zápasy dorustu, což znamenalo viditelné oslabení, jelikož někteří hráči z této kategorie jsou již osvědčenými pilíři základní sestavy A týmu. Mimoto nebyla situace růžová ani v rámci zbylých hráčů.

Z různých důvodů chyběli hned čtyři borci mimo dorost, což se projevilo na poněkud bizardní sestavě, která čítala pouhých osm borců do pole a dva golmany.

„Uspět můžeme jen zodpovědným taktickým výkonem směrem dozadu v kombinaci s dostatečnou produktivitou při proměňování šancí“, nechal se před zápasem slyšet kapitán Prostějova Zajíček.

Fbc Asper Šumperk – SK K2 Sportcentrum Prostějov 5:1 (0:1, 2:0, 3:0)

V prvním zápase se Prostějovu postavil do cesty soupeř nadmíru zdatný. Tým z Šumperka dosud nezažil hořkost porážky a svými ambicemi vrátit se do vyšší ligy se rozhodně netají. Svoje kvality prokázal mimo jiné i v poháru ČfbU, kde se prosadil mezi nejlepších 16 celků v ČR.

Prostějov přistoupil k utkání zodpovědně. Stíhal nejen bránit, ale i vhodně držet balonek, tvořit hru, či zahrozit z občasného brejku. Jeden takový rychlý útok skončil gólem. Kováč křížně procpal balonek na volného Navrátila, který se neukvapil a chladnokrevně obstřelil bezmocného golmana.

Do konce třetiny se již nic významného neudálo. Zlomový okamžik nastal v polovině zápasu. Za diskutabilní technický přestupek (zraněný hráč opustil hřiště bez hokejky) dostal soupeř první početní výhodu, kteoru nepohrdl.

Minutu na to přišla další branka, kdy se soupeř prosadil bombou z větší vzdálenosti, na kterou golman Krčál přes zakrytý výhled neměl šanci reagovat. Po dvou třetinách tedy svítilo na ukazateli skóre 2:1 ve prospěch favorita.

V poslední části hry Prostějovské torzo postupně odcházelo. Fyzicky nadupaný soupeř disponunící třemi útočnými formacemi neponechal nic náhodě a přidal ještě další tři branky.

Rozdíl bohužel dokázal ještě prohloubit poněkud benevolentní metr hlavních sudích, kteří prakticky ignorovali větší část malých přestupků. Tento aspekt však nebyl stěžejní a konečný výsledek v daném okamžiku odpovídal reálné síle obou družstev.

Branka: Navrátil. SK Prostějov: Krčál - Skopal, Opálka, Huška - Zajíček, Sedláček, Navrátil, Kováč, Mlčoch.

SK K2 Sportcentrum Prostějov – TJ Tatran Litovel 3:3 (1:0, 2:1, 0:2)

V druhém zápasu změřili prostějovští síly s domacím výběrem, toho času se nacházejícím v dolních patrech tabulky s bilancí 3 1 6. Od začátku přebrali otěže hráči SK, avšak jejich tlak vyzníval poněkud neplodně.

Minutu před koncem první třetiny Zajíček chytře nastřelil polovysoký balonek před bránu a jeho nabídku přetavil jemnou tečí v první gól veterán Navrátil.

Na začátku druhé třetiny to byli opět hráči SK, kteří se dokázali gólově prosadit. Dvojice Zajíček Navrátil si nejprve vyměnila role, kdy prvně jmenovaný s prostoru před brankou s přehledem zavěsil, a ve čtvrté minutě pak ve vlastním oslabení využil Mlčoch kostrbaté rozehrávky domácích, v brejku ještě posunul na lépe postaveného Zajíčka, který se opět nemýlil.

Soupeř však ještě bohužel stihnul svoji přesilovku využít. Po dvou třetinách tedy na ukazateli skóre svítilo 3:1 ve prospěch favorita. Poslední třetina hry se místo poklidné tečky změnila v naprostou blamáž.

První korekce skóre nastala hned v sedmnácté vteřině, kdy soupeř důrazně zvezl míček za prostějovskou bránu, odkud ihned nezištně přihrál přes zkoprnělé beky a naběhnuvší útočník soupeře nekompromisně zakončil tento živelný atak.

Vyrovnávající branka přišla o tři minuty později, kdy soupeř zakončil další ze svých důrazných útoků. Od této chvíle si vytvářeli po vítězství lačnící prostějované znatelnou převahu, žel bohu bez kloudnějšího zakončení.

Přeci jen si však dvě gólovky vytvořili, ale řádně rozchytaný domací golman vytasil dost kvalitní zákroky. Vrcholem zmaru byla situace pět vteřin před koncem zápasu, kdy trojice Sedláček Skopal Navrátil vyšachovala hostující obranu, posledně jmenovaný však neunesl tíhu okamžiku a svoji loženku zakončil zbytečně kostrbatým způsobem.

Branky: Zajíček 2, Navrátil. SK Prostějov: Lehnert - Skopal, Opálka, Huška - Zajíček, Sedláček, Navrátil, Kováč, Mlčoch.

Po čtyřzápasové sérii výher tak přišel pád. Poslední zápas navíc nápadně připomněl nešvar z úvodu sezony, kdy eskáčko ztratilo obdobným způsobem hned několik zápasů.

„Do zápasu jsme bohužel šli jen v osmi lidech, což se projevilo v horší souhře a na konci už výrazně chyběl pohyb. Nikdo nedokázal odvést alespoň mírně nadprůměrný výkon, snad jen výjma brankářů. V prvém zápase jsme vedli až do půlky 1:0, pak následovalo sporné vyloučení, využitá přesilovka a další slepený gól.V druhém zápase jsme vedli již 3:0 a nevyužili mnoho dalších šancí. Soupeř byl naopak z takřka ničeho efektivní“ uzavřel hodnocení kapitán Zajíček.