„Obrovský úspěch, určitě jsem nečekal, že tady vše vyhrajeme. Navíc když týmu chyběli oba brankáři a třetina kádru, která byla buď v zahraničí, nebo na turnaji v Hradci,“ řekl po turnaji spokojený kouč Playmakerů Milan Fojt.

Pro Hanáky to byla vůbec první zahraniční zkušenost. „Osloveni jsme byli na Czech Open a jsem rád, že jsme se nakonec rozhoupali, a na turnaj odjeli,“ dodal Fojt.

Prvním soupeřem Prostějova byl domácí extraligový klub Grasshopers Žilina. Playmakeři na zápas dorazili se zpožděním a prakticky okamžitě po příjezdu museli nastoupit k utkání.

To mělo za důsledek pomalejší rozjezd. Na plné obrátky se prostějovští florbalisté rozjeli až s příchodem Daniela Miczeka do první útočné formace a dostali se do vedení 3:1. Grasshopers už stačili jen snížit na 3:2, ale ani power-play neznamenalo jejich vyrovnání, a tak mohli Hanáci slavit své první vítězství.

Akademici ze Žiliny dostali nářez

O poznání jednodušší bylo druhé utkání FBC Playmakers. V něm změřili síly s dalším žilinským týmem – Akademik. Prostějovský tým už byl rozehřátý do správné provozní teploty a nevýrazné Slováky přejel rozdílem třídy v poměru 8:1.

„Zde byla na hráčích vidět větší uvolněnost. Byli odpočatí. I když jsme se na rozehrávku tolik nezaměřovali, bylo to o poznání lepší než v úvodu turnaje,“ pochvaloval si Fojt.

Ve třetím zápase změřili Prostějované síly s druholigovou slovenskou Čadcou. Ta dokázala ještě během prvního poločasu odolávat, ve druhém už na prostějovskou smršť vůbec nestačila a prohrála 11:2.

„Co se týče hry, tak tam už těch nedostatků moc nebylo. Soupeř byl neškodný, nemohl nás tedy prověřit,“ uznal trenér Prostějova.

Poslední zápas turnaje byl zároveň duelem, který měl rozhodnout o jeho celkovém vítězi. A finálové utkání to bylo jaksepatří. Oba týmy předváděly rychlý, tvrdý a kombinační florbal, který se musel líbit.

V polovině utkání Prostějov vedl zásluhou kapitána Zdeňka Fojta 1:0, ale karvinský klub hodně kousal. A dokonce dokázal skóre po dvou dobře zahraných přečísleních otočit na 1:2.

Vyrovnávací branku za Prostějov vsítil rychlonohý štírek druhé lajny Libor Čmela.

Rozhodla první formace

Ten mazácky zakončil akci, kterou pro něj vymyslel Marek Bouda. O rozhodující branku utkání se postarala první útočná formace, když její bleskurychlou kombinaci zakončil osamocený Sedláček. A když poté Miczek výstavní ranou vymetl šibenici petrovické branky, znal turnaj svého vítěze.

Na triumfu prostějovských florbalistů měla lví podíl i nečekaná postava v brance. Při absenci trojice Krátký, Kolář, Pavlík se mezi tři tyče postavila legenda Playmakerů Martin Bouda, který už před časem ukončil kariéru.

Ale na jeho výkonu, kterým překvapil nejen soupeře, ale i své spoluhráče, to nebylo vůbec znát.

„Chytal výborně, dlouho jsem ho neviděl tak dobře chytat. Byl to zas ten dobrý Martin. Pokud někdo tvrdí, že je mezi tyčemi už dávno ze hry, nemyslím si to, a pevně věřím, že se tu ještě objeví. Klobouk dolů před tím, co předvedl, protože jsem ho půl roku neviděl v bráně, a teď si jen tak stoupne mezi tyče, a podá neskutečný výkon,“ nešetřil slovy chvály jeho bratr a spoluhráč Marek Bouda.