Na tituly z Czech Open letos domácí tenisté nedosáhnou. Deblový pár Jiří Lehečka – Jiří Veselý, startující na divokou kartu, podlehl ve finále čtyřhry rakousko-slovenské dvojici Philipp Oswald, Filip Polášek 4:6 a 6:7.

„Tahali jsme za kratší konec, soupeři byli sehranější, deblovější. Z párů, se kterými jsme za celý týden hráli, byli nejkvalitnější. Polášek se vrací po nějaké době zpět a byl to nejlepší hráč na kurtu,” smekl před slovenským sokem pětadvacetiletý Jiří Veselý.

Jeho o osm let mladší parťák předváděl výborný výkon, na zkušené harcovníky to ale bylo málo.

„Od začátku jsme malinko ztráceli, prohráli jsme hned můj první servis, kdy Polášek zahrál výborné dva prohozy. Soupeři velice slušně servírovali, hráli dobře na síti, víc deblově než my,“ přiznal Jiří Lehečka.

Přesto mladá tenisová naděje hodnotila cestu do finále čtyřhry na prostějovském turnaji pozitivně.

„Byli jsme uměle slepená dvojice a nevěděli jsme, co od sebe máme čekat. Postupně jsme se ale sehráli a začali předvádět dobrý výkon,“ pochvaloval si Lehečka.

ZKLAMÁNÍ V SINGLECH

Ten ve dvouhře na Czech Open uhrál jedno kolo – porazil Jana Šátrala a vypadl s Kolumbijcem Galánem-Riverosem.

A ještě větší zklamání zažil Veselý, jenž nezvládl hned svůj úvodní prostějovský duel v singlu se Švýcarem Sandro Ehratem.

„Po prohraném singlu jsem prožíval velmi těžké období. Ta čtyřhra pro mě byla trošku útěcha a dojít do finále, je dobrý výsledek,“ přiznal Veselý. „Singl je pro mě ale priorita, potřebuji se teď vrátit na pozice, na kterých bych chtěl být,“ dodal hráč, který s netrpělivostí vyhlíží start travnaté části sezony.

FINÁLOVÝ DEN OZDOBÍ EXHIBICE

Sobotní finálový den na Czech Open odstartuje v 10 hodin tenisová exhibice, která bude rozlučkou Radka Štěpánka s prostějovským turnajem. Oblíbenec fanoušků nastoupí o zápasu po boku Ctislava Doseděla. Jejich soupeři bude pár Petr Pála – Pavel Vízner.

Po 11. hodině na centrální dvorec nastoupí protagonisté finálového zápasu dvouhry – třicetiletý Maďar Attila Balázs a o tři roky starší Pablo Andújar ze Španělska.

Páteční výsledky:

Dvouhra, semifinále:

Andújar (3-Šp.) – Ruud (1-Nor.) 6:2, 6:4, Balázs (11-Maď.) – Torebko (Něm.) 6:1, 6:4

Čtyřhra, finále

Oswald, Polášek (Rak., SR) – Lehečka, Veselý (ČR) 6:4, 7:6 (4)

Sobotní program

Centr

10.00 exhibice Ctislav Doseděl, Radek Štěpánek – Petr Pála, Pavel Vízner

11.00 finále dvouhry Andújar – Balazs