Co je vlastně mistrovství republiky v muay thai, neboli v thajském boxu?

Je to nejtěžší amatérská soutěž v bojových sportech v České republice. Muay thai je totiž nejtvrdší bojové umění v postoji (povoleny: kopy, box. údery, kolena, lokty, klinč a strhy na zem).

Republikový šampionát pořádá asociace CMTA, jediná státem uznávaná asociace thajského boxu v ČR, pod kterou bojují ty nejlepší kluby 
z celé ČR, ve spoupráci s klubem Muay Thai Olomouc.

Podle jakého klíče se zápasníci nominují na finále MČR?

Od září do května probíhá deset kvalifikačních kol (7× Praha, 2× Brno, 1× Olomouc). Ve váhových kategoriích od 57 kg až 95 kg. O titul se utkají borci pouze v těch váhových kategoriích, ve kterých startuje minimální počet dvanácti bojovníků.

Do titulového zápasu nastoupí pouze ti borci, kteří mají minimálně tři výhry v sezoně. Zisk titulu amatérského mistra ČR znamená automatický přestup mezi profesionály.

Vítěz finálového souboje získává pás amatérského mistra ČR v muay thai asociace CMTA.

Na co se diváci mohou těšit?

Příští sobotu v podvečer se 
v Agrofert Aréně předpokládá osm soubojů o pás amatérského mistra ČR a osm takzvaných superfightů (Muay Thai a MMA). MMA jsou smíšená bojová umění, v současnosti nejrychleji se rozvíjející sport na světě.

Start zápasů je v 18.00. Pros­tějovská aréna se pro diváky otevře o půlhodiny dřív.

Vstupné v předprodeji činí 150 korun, vstupné na místě 200 korun.

Předprodej probíhá do pátku 21.června v Olomouci v budově Sokola na třídě 17. listopadu a také v Prostějově na recepci Hotelu Tennis Club.