Bohužel se ve finále nepředstaví žádný Čech. Největší česká naděje na zisk titulu Jiří Veselý skončil už ve čtvrtfinále, když nestačil na Kazacha Kukushkina.

Stejný osud potkal také Lukáše Rosola, jemuž vystavil ve čtvrtfinále stopku Rus Khachanov.

Ve finále se tedy nakonec střetne největší překvapení turnaje, Maďar Fucsovics s osmdesátým třetím hráčem světa Mikhailem Kukushkinem. Finále proběhne v 11 hodin na centrálním kurtu.

Velkým lákadlem může být pro diváky i exhibice, ve které se představí dvě špičkové české hráčky Petra Kvitová s Lucií Šafářovou.

Doplní je nehrající fedcupový kapitán Petr Pála a tenisová legenda Jiří Novák.

Sobotní exhibice proběhne v 10 hodin, a bude tak výbornou tenisovou ochutnávkou přes finálovým soubojem.

O titul na Czech Open se poperou Kazach s Maďarem

"Štírkem" turnaje je určitě čtyřiadvacetiletý Marton Fucsovics. Tomuto hráči patřila před challengerem v Prostějově 204. příčka na světovém žebříčku a musel se na hlavní část turnaje dostat přes kvalifikace.

Nyní však po souboji se šedesátým devátým hráčem světa, Španělem Cervantesem, postupuje do finále. Jak ale sám dodává, cesta to byla trnitá.

„Ve druhém kole jsem hrál proti Lamovi. On měl matchpoint ve druhém setu, já to otočil a po tomto momentu jsem už hrál svoji hru, stejně jako dnes proti Cervantesovi, kdy jsem dokázal využít svých příležitostí. Cervantes nehrál svoje maximum, přiznal se mi, že byl trochu unavený po včerejším souboji s Adamem Pavláskem," viděl svou cestu turnajem maďarský tenista, jenž dodává, že se mu na turnaji velice líbí.

„V Prostějove vždy hraji velice rád, organizace je tu výborná. Letos se mi ale zdá, že jsou na kurtu trochu zvláštní odrazy a druhá strana více klouže než ta druhá, ale jak je vidět, tak mi to asi svědčí," hodnotil úroveň turnaje jeho finalista.

Ve finále doplní mladého Maďara osmadvacetiletý Kazach Mikhail Kukushkin. Ten si poradil s Mikhailem Khachanovem ve dvou setech 6:1 a 6:4.

„Podle výsledku to vypadalo celkem jednoduše, ale ve skutečnosti to byl velice těžký zápas. Využil jsem svých zkušeností, ale do posledního míče jsem si nebyl jistý, jestli mladého Ruse porazím," dodal k zápasu Kukushkin.

Maďarsko-kazašská dvojice se utká o zisk titulu na tomto prestižním challengeru v sobotu v 11 hodin.

Tenisový challenger UniCredit Czech Open v Prostějově (antuka, dotace 106.500 eur):

Dvouhra – semifinále:

Fucsovics (Maď.) – Cervantes (4-Šp.) 6:2, 6:2, Kukuškin (6-Kaz.) – Chačanov (Rus.) 6:1, 6:4.

Autor: DOMINIK VORÁČ