Třetímu zástupci SKC Prostějov se dařilo méně, Michal Mráček ml. ve dvojici 
s rakouským reprezentantem Christopherem Imrekem obsadil jedenácté místo v celkovém pořadí. Pro vítězství si poměrně suverénním způsobem přijela domácí dvojice Stefan Küng a Théry Schir, na místě druhém se umístila nizozemská dvojice Didier Caspers a Melvin van Zijl, třetí místo patřilo smíšené švýcarsko-belgické dvojici Gaël Suter a Gert-Jan van Immerseel. Trenér Michal Mráček st. tak může být s výkonem svých svěřenců spíše spokojený.

Jakub s Ondrou podali velice slušný výkon, a to i po taktické stránce. V některých momentech měli i trochu smůly, a to když už v první etapě měli oba pád. Nejprve Jakubovi některý ze závodníků najel na zadní kolo 
a ke konci etapy, když se Ondra nevyhnul padajícímu závodníkovi před sebou. Konec etapy musel dojíždět Jakub sám, bez střídání.

„Kluci to ale zvládli a především Ondra mě svým výkonem určitě potěšil. Ukazuje se, že bude pro tým přínosem a kvalitu bude mít i na dráze, což je pro SKC velmi důležité. Od Michala jsem toho tolik neočekával, přece jen se vrací po určité pauze a bylo to vidět. Závodit však nezapomněl a bylo vidět, že se lepší etapu od etapy," pochvaloval si výkon prostějovských závodníků trenér Mráček.

Autor: ONDŘEJ ŠRÁMEK