Lucie Šafářová přijela společně s kapitánem Petrem Pálou vlakem, místní rodačka Karolína Muchová dorazila na sraz po vlastní ose.

Dvě členky českého týmu i kapitána přivítal na úvod hanáckého fedcupového týdne hejtman Olomouckého kraje.

Zatímco Lucii Šafářovou čeká o víkendu v Prostějově loučení s reprezentační kariérou, pro Karolínu Muchovou půjde o premiérovou akci.

„Těším se na celý týden. Chtěla bych si jej užít a vzít si z něj nové zkušenosti. Vždycky jsem si chtěla zahrát Fed Cup, takže je super, že jsem v týmu. Beru to jako odměnu za své výkony,“ usmívala se dvaadvacetiletá tenistka, která si po dvou měsících užila volný víkend doma v Olomouci.

Premiéru ve Fed Cupu si odbyde rovněž Marie Bouzková. Ta ovšem, stejně jako Markéta Vondroušová a Barbora Krejčíková, dorazí do dějiště zápasu později.

„Markéta přijede v úterý, stejně jako Bára, která vyhrála v Americe druhý turnaj v řadě. A Maruška je právě na cestě z Istanbulu,“ hlásil Petr Pála.

ŠAFÁŘOVÁ JAKO BABIČKA

„Když se podíváme na nominaci Kanady, tak jsme rozhodně favorité. Náš tým je velice silný a je potřeba do něj zabudovat další hráčky, které mají kvalitu,“ vysvětlil kapitán důvod omlazení sestavy.

„Tým máme velmi mladý, připadám si trochu jak babička,“ usmála se Lucie Šafářová, která bude při své derniéře chtít pomoci na kurtu i mimo něj. „Ráda budu rozdávat zkušenosti.“

Prostředí rozlučky to bude pro Šafářovou více než stylové. „Pro mě je to návrat na domácí půdu. V Prostějově jsem vyrůstala od svých devíti let a je pěkné, že poslední Fed Cup budu hrát na těchto dvorcích, kde jsem strávila kus života,“ přiznala.

Přímo v Prostějově slavila i jeden ze svých 14 turnajových titulů ve dvouhře. V roce 2005 ovládla tehdejší podnik kategorie ITF. „Finále bylo to proti Italce Garbinové. Jsou to příjemné vítězné vzpomínky,“ uvedla Šafářová.

A radost z vítězství by ráda prožívala také v neděli. Češky se musejí vypořádat s kanadským týmem složeným kolem zkušené Rebeccy Marinové, bývalé 38. hráčky světového žebříčku.

„Doufám, že to bude vítězné loučení. Kanaďanky ale nesmíme podcenit, mají tam i mladé hráčky, které budou nepříjemné,“ upozornila Šafářová.

A kolik toho tenistka, která v letošním roce nenastoupila ještě ani k jedinému ostrému zápasu, v Prostějově vlastně odehraje? Český kapitán nominace do sobotních dvouher oznámí pravděpodobně ve čtvrtek večer.

Česko vs. Kanada

Národní tenisové centrum, Prostějov
20. – 21. dubna

Nominace ČR:
Markéta Vondroušová (47.)
Karolína Muchová (106.)
Marie Bouzková (115.)
Lucie Šafářová (133.)
Barbora Krejčíková (157.)

Nominace Kanady:
Rebecca Marinová (184.)
Leylah Annie Fernandezová (376.)
Gabriela Dabrowská (392.)
Sharon Fichmanová (-)

Pozn.: v závorce aktuální žebříček ve dvouhře.