Zatímco při sobotních zápasech se hráčky mohly těšit alespoň z několika paprsků slunce, v neděli už byly jejich hlavy zkrápěny vytrvalým deštěm. I přesto se v prostředí areálu v Anenské ulici hrála velmi kvalitní utkání, která přinesla několik překvapivých výsledků.

Již v sobotu nečekaně prohrála favorizovaná dvojice Weissová – Chalcarzová v zápase s Goliášovou a Štorkovou, musely se tak turnajem prokousávat přes opravy. V nich se jim dařilo až po čtvrtfinále, kde v dramatické třísetové bitvě podlehly dvojici Nakládalová – Hermanová.

Tato dvojice se v prvním semifinále postavila nasazeným jedničkám turnaje Kateřině Tychnové s Lenkou Háječkovou, které dle očekávání prošly do semifinále bez zaváhání a roli favoritek potvrdily i v tomto zápase, když zvítězily poměrně hladce 2:0 na sety.

Ve druhém semifinálovém zápase vyzvala turnajové dvojky Vendula Haragová s Danou Bláhovou duo Hejlová - Formánková a rovněž ve dvou setech si dokázaly zajistit postup do finále.

Na začátku prvního setu finálového utkání si favorizované Tychnová s Háječkovou vypracovaly několikabodový náskok, který proměnily v zisk první sady.

Druhý set byl o poznání vyrovnanější, kdy se obě dvojice v překrásných výměnách přetahovaly doslova o každý bod až do stavu 11:11. Poté však šestibodovou šňůrou o osudu utkání rozhodly Tychnová s Háječkovou, které si tak po zásluze odvážejí z Prostějova cenné vítězství.

Vítězné duo spolu trénovalo před turnajem pouze dvakrát

„Jsme spokojené. Před turnajem jsme spolu jen dvakrát trénovaly. Já byla ráda, že jsem sehnala partnerku. Krásně jsme si zahrály,“ řekla po zápase spokojená Háječková, libero šestkového Olympu Praha.

„Holky docela známe, víme, co a jak v určitých situacích zahrají. Nebylo to ale nijak jednoznačné. Stačilo, aby se nás jeden míč chytly a bylo by to daleko dramatičtější,“ dodala Háječková.

„Nebyly ideální podmínky, ale na to se nemůžeme vymlouvat, protože byly pro všechny stejné. Favorit byl ve finále jasný. My jsme sice zjistily, že by to na ně šlo, ale pak jsme se toho asi zalekly. Je to škoda,“ litovala stříbrná Vendula Haragová, královna českého beachvolejbalu z roku 2006.

V zápase o třetí místo pak zvítězila dvojice Nakládalová – Hermanová, nepopulární bramborová pozice zbyla na Hejlovou s Formánkovou.

Prostějovské sestry Korhoňovy vypadly ve 2. kole s Goliášovou a Štorkovou. V opravách se jim podařilo ještě dva zápasy vyhrát, na Hejlovou s Formánkovou už ale byly krátké. Celkově jim tak připadlo mezi čtyřmi týmy dělené deváté místo.

Vojtěch Bílý