Pouze v prvním setu stačily domácí držet krok se svým soupeřem, hrály sympaticky a na co měl. Poté byla převaha hostujícího týmu jasná a domácí nestačily konkurovat v žádné herní činnosti.

„Úvodní set byl ještě na naše možnosti tím maximem, co dokážeme předvádět. Pak jsme byli přehráváni. Proto jsem přeřadil Endlerovou na smeč a na univerzálu jsem nechal Živcovou. Jenže proti nám byl soupeř, který má úplně jinou úroveň. Prostějov nás přehrával především servisem. Navíc jeho kvalita je díky dvacetimiliónovému rozpočtu úplně někde jinde,“ sdělil trenér domácích volejbalistek Luboš Bednář.

„Z naší strany to bylo hodně vydařené utkání. Celý jeho průběh jsme měli pevně pod kontrolou, soupeři nedali v podstatě žádné šance ke zvratu a vyhráli zaslouženě vysokým rozdílem. Jsem spokojen i z toho důvodu, že větší herní prostor dostaly holky z lavičky, které stále poctivě trénují a za své úsilí si zaslouží větší vytížení při zápasech,“ řekl pro klubový web kouč VK Prostějov Miroslav Čada.

TU Liberec – VK Prostějov 0:3 (-17, –12, –13)

Rozhodčí: Bydžovský, Záhorcová. Diváci: 100.

Liberec: Smutná, Endlerová, Holásková, Živcová, Veselá, Neumannová, Veselá, libero Ullmanová – Rašková, Soumarová, Ševců, Garčárová, Kinská.

Prostějov: Jelínková, Pušněnkovová, Tomašeková, Soaresová, Bramborová, Spalová, libero Tomanová – Töröková, Kučerová, Wittocková. Trenér Miroslav Čada.