V tomto systému postupují z kvalifikace čtyři nejlepší týmy, které tak doplní ve skupinách dvanáct nejsilnějších týmů Evropy. Ty si zajistily postup do základní části díky vysokému národnímu koeficientu.

Prostějovské volejbalistky jsou nasazeny do druhého kola kvalifikace. V něm se v dvojzápase střetnou se šampiónkami z Maďarska RSE Linamar Bekescsaba. V případě postupu pak v dalším kole čeká Agelky znatelně těžší soupeř, kterým bude někdo z dvojice Maccabi Haifa – MKS Dabrowa Gornicza.

Kdyby se Prostějovankám povedlo postoupit i přes toto kvalifikační kolo, dostaly by se i do základní skupiny Ligy mistryň, kde by narazily na Fenerbahce Istanbul, Azerrail Baku a francouzského šampióna VB St. Raphael.

Se změnami v týmu a nižším rozpočtem

O možném probojování se do základní skupiny bude také záležet na síle kádru Prostějova. Trenér Miroslav Čada již po skončení stávající sezony avizoval odchod několika hráček.

„Pro tuto chvíli víme, že nemůžeme příští sezónu počítat se Sonjou Borovinšekovou, Kathleen Weissovou, Quintou Steenbergenovou a Tatsianou Markevichovou," odhalil více než před měsícem plány pro příští sezonu prostějovský lodivod.

Nejisté je také pokračování Kubánek Vargasové s Matienzovou, kvůli kterým byl prostějovský kouč na jednání za oceánem. I když informoval, že jsou jednání na velmi dobré cestě, podpisy nepřivezl.

Jisté finanční zeštíhlení však přece jen v týmu prostějovských volejbalistek proběhne.

„Mohu potvrdit, že s oddílovým rozpočtem půjdeme v příštím ročníku o něco dolů. Zvolili jsme ekonomicky rozumnou cestu s tím, že nemá smysl pořádat finanční dostihy s nejsilnějšími kluby Evropy, které se ohledně peněz stejně pohybují v úplně jiných sférách než my. Proto rozpočet částečně snížíme, což by se však nemělo nijak razantně promítnout do kvality hráčského kádru," rozpovídal se předseda správní rady VK AGEL Prostějov Petr Chytil pro klubový web.

Autor: Dominik Voráč