Čechům se na prostějovské antuce nedařilo, v sobotu přesto bylo na tribunách narváno. A to díky exhibici před startem finále.

Zcela nově složený pár Jan Koller/Kristýna Hancko Plíšková zvítězil 6:3 a hlavně umění fotbalového čahouna udivovalo zaplněný centrální kurt.

„Tenis moc nehraju, ale asi to mám z padelu. Je to nový sport, kde se hodně lobuje, to asi bylo z toho,“ usmíval se nejlepší střelec české reprezentační historie.

„Očekávala jsem, že bude hrát dobře, padel jsme spolu hráli. A jde mu dobře,“ uznala i Lucie Šafářová.

Zdroj: Deník/Ivan Němeček

Její partner Tomáš Plekanec musel smeknout, „Dino“ mu tam dokonce poslal i jedno eso. „A čekal jsem, že jich bude víc, lítalo to tam kolem lajny pěkně,“ zasmál se bývalý hokejista s tisícovkou a jedním startem v NHL.

Středa na antukovém challengeru v Prostějově UniCredit Czech Open 2024. Michael Vrbenský jediný zůstává ve hře
Zklamání na Czech Open. Domácí naděje na prostějovské antuce vyhořely

Hrálo se pochopitelně hlavně pro zábavu, na kurt se dostali i dva z nejmladších domácích tenistů, nechyběla třetí podání nebo nečekaná výměna rozhodčího na umpiru. Ten totiž byl přistižen při nadržování Janu Kollerovi, načež pod košilí ukázal sparťanský dres s jmenovkou manžela Kristýny Plíškové, slovenského reprezentanta Dávida Hancka.

„Fotbalistů se asi nezbaví, když tady David není, objeví se někdo jiný,“ zavtipkovala Plíšková a přiznala, že v létě ji nejspíš čeká stěhování. Hancko by totiž měl z Feyenoordu zamířit jinam, mluví se o Liverpoolu. „Já bych si ale raději představovala Španělsko nebo Itálii,“ uzavřela bývalá členka první padesátky světového žebříčku.

Závěrečný den UniCredit Czech Open 2023 v Prostějově. Exhibice Tomáš Berdych - Jakub Menšík
VIDEO: Výhru Berdycha nad Menšíkem v Prostějově sledoval i Lendl