Americký basketbalista nastoupil do důležitého utkání poháru EuroChallenge až v 6. minutě za stavu 14:10 pro německého soupeře. Za necelé čtyři minuty, které zbývaly do konce první čtvrtiny, toho stihl ale docela dost.

První krásný moment přišel po krásné asistenci Veikalase, kdy Nicholson vyletěl do vzduchu a krásně jednoruč zasmečoval do koše.

Prostějovští Orli šli jeho zásluhou v 9. minutě poprvé do vedení a na konci zápasu se mohli radovat jak z vysokého vítězství 86:63, tak z postupu ze skupiny.

„Moc dobře jsme si byli vědomi důležitosti tohoto zápasu a proto jsme rádi za takový výsledek,“ prohlásil po utkání Nicholson, který zaznamenal patnáct bodů a šest doskoků.

Orli udrželi soupeře z Bonnu na pouhých třiašedesáti bodech, což byl pro domácí výborný výsledek.

„Hráli jsme skvěle v obraně a také jsme dokázali výborně plnit pokyny, které nám dal trenér před utkáním v kabině,“ pokračoval nejvyšší a nejtěžší muž prostějovského týmu, který ale nechtěl prozradit o jaké pokyny konkrétně šlo. „To jsou příliš odborné věci,“ smál se.

Fanoušci jsou skvělí

Prostějovští basketbalisté mají zajištěno, že i po Novém roce budou hrát evropský pohár.

„Jsme rádi, že jsme si předstihem zajistili postup ze skupiny. Evropský pohár je pro mě něco extra. Je to o něco více než česká liga, i když i ta má svoji výbornou kvalitu,“ řekl 208 cm vysoký podkošový hráč, který do Prostějova přišel před sezonou ze slovenského Pezinku.

„V Prostějově si to velmi užívám. Zahraji si tady druhé kolo poháru EuroChallenge, tak daleko jsem se ve své kariéře ještě nedostal,“ prozradil sedmadvacetiletý pivot.

„V domácí lize jsme první, takže víc bych si toho asi ani nemohl přát,“ dodal Nicholson, který nezapomněl ani pochválit prostějovské fanoušky.

„Jsou skvělí. Jezdí s námi i na venkovní zápasy, berou bubny a vytvářejí skvělou atmosféru. To se mi velmi líbí,“ říká americká hvězda v týmu Orlů.

MIROSLAV MAZAL