V úvodní etapě potkala závodníky smůla, když v ní měl defekt Karel Tyrpekl před závěrečnými okruhy ve velmi členité části trasy a už se nestihl vrátit zpět do pelotonu. Nejlépe tak dokončil Tomáš Bárta na dvacátém devátém místě. Ve druhé etapě postihl podobný problém Tomáš Bártu, když měl defekt v posledním okruhu jen několik kilometrů před cílem, bohužel však ještě před ochranou zónou. Ve spurtu hlavní skupiny tak dokončil nejlépe tentokrát Karel Tyrpekl, který projel cílem pětadvacátý.

Následující dvě etapy už byly o poznání úspěšnější, ve třetí prokázal své kvality v hromadných dojezdech Tomáš Bárta, když po 175 kilometrů dlouhém závodě skončil devátý. V závěrečné etapě na sebe poukázal druhý z prostějovských mladých nadějí Karel Tyrpekl, když strávil většinu dne v úniku šestičlenné skupiny a získal ten den nejvíce bodů na vrchařských prémiích. Ke konci etapy se skupinka uprchlíků postupně ztenčovala a na čele zůstal už pouze Karel s jedním soupeřem, peloton je však dostihl dva kilometry před cílem. V hromadném dojezdu měl nakonec nejvíce sil Tomáš Bárta, který skončil dvacátý osmý. 

V celkovém hodnocení patřilo Tyrpeklovi šedesáté a Bárta dojel o tři místa níže.

„Kluci závodili velmi dobře, přesto, že jsme startovali v oslabené sestavě, bohužel se jim ale lepila smůla na paty. Francouzské závody jsou vždy kvalitně obsazené a konkurence zde není malá. Poslední dva dny jsme o sobě ale dali vědět a Bárta s Tyrpeklem, přesto, že jsou pořád v kategorii do 23 let, předvedli velmi dobré výkony a pro všechny to byla skvělá příprava před blížícím se mistrovstvím republiky,“ řekl k výkonu závodníků sportovní ředitel Michal Mráček.