Když svítilo na tabuli v prostějovské hale nepříjemných 0:4 a druhý i čtvrtý gól dali Ivančičtí z brejků po domácích technických chybách, vzal si trenér Svatopluk Ordelt oddechový čas. Jurečka pak snížil svými dvěma trefami na 2:4, ale i když brankář Hrubý stál hostujícím střelcům často úspěšně v cestě, svá uklidňující vedení si hosté udržovali, maximální bylo v prbní části hry pětibrankové 7:12.

Po změně stran se očekával úspěšný nástup Prostějovanů s jejich útokem na čtyřgólový náskok hosti, ale Štěrbův gól ze sedmimetrového hodu a další trefa hostí na 8:14 naznačily, že trápení Prostějovanů bude zřejmě pokračovat. Asi desítku minut hájil prostějovskou branku Nesvadba. Hráči hostí Kališ, Mislbach, Štěrba i další předváděli, jak by měli střílet podle představ fandů Sokola II v hledišti domácí hráči. Navíc, červené karty viděli pět minut před přestávkou Bokůvka a devět minut před koncem duelu ještě i Kozlovský. V nevydařeném utkání dosáhl dvě vteřiny před koncem utkání Münster alespoň na dvacítku domácích vstřelených branek.

„Ivančičtí na nás vyrukovali s tvrdou obranou a my jsme se nedokázali přizpůsobit. Hráli rychle, jejich obrana byla lepší než náš útok. Ve hře se nedařilo ani našim obvyklým oporám Kosinovi a Kozlovskému a mladí, kteří dostali příležitost, je nenahradili. O tomto utkání se mně hovoří špatně, neúspěšně jsme stříleli, nadělali jsme hodně technických chyb, byly zde nepřesné přihrávky a kombinovali jsme na dosah obránců soupeře," spočítal nejzávažnější nakupené nedostatky svých svěřenců trenér Sokola II Prostějov, Svatopluk Ordelt.

TJ Sokol II Prostějov – HK Ivančice 20:30 (8:12)

Rozhodčí: Valášek a Vychodil. Vyloučení: 7 – 6. ŽK: 3 – 2. ČK: Bokůvka, Kozlovský. Úspěšné sedmičky: 5 – 2. Diváků: 80.

TJ Sokol II Prostějov: Hrubý, Nesvadba – Kozlovský 1, Burget, Vasyliev 1, Jurík 2, Bokůvka, Jurečka 3, Bečička 1, Münster 2, Procházka 2, Šestořád, Mikulka, Kosina 8. Trenér: Svatopluk Ordelt.

V Napajedlích začali lépe domácí házenkáři, Kostelečtí jejich nástup do boje nezachytili, brzy prohrávali o čtyři branky a na vývoji utkání nic nezměnil ani oddechový čas, který si vyžádal trenér Jiří Grepl. Když dal Śevčík první kosteleckou branku, zdálo se, že hosté na dobrou napajedelskou obranu recept přece jen najdou. Po první čtvrthodině hry vystřídal v kostelecké brance Mayera Navrátil, ale zastavit rozjeté domácí střelce se nedařilo ani jemu. Brzy pak už vedli o osm branek, ale do přestávky ještě dokázali Kostelečtí snížit své manko na přijatelnější, třígólové. Ve druhé části hry si už Napajedelští situaci pohlídali a zaslouženě dospěli k vítězství.

„Nedokázali jsme po začátku utkání pokrývat rychlé přechody domácích do útoku," viděl jako zásadní problém trenér Kostelce na Hané Jiří Grepl, „a tak jsme inkasovali velice levné branky. V útoku jsme si nedokázali poradit s výškovou převahou domácích hráčů. Recept nalezli jen Milan Varhalík s Ševčíkem i Vymětalem a drželi nás na dostřel. Dostali příležitost i mladší hráči, kteří často nehrají, velmi nepříjemné je pro nás zranění Martina Grulicha."

Napajedla – TJ Sokol Kostelec na Hané 32:28 (15:12)

Rozhodčí: Baader a Novotný. Vyloučení: 4 – 4. ŽK: 2 – 1. Úspěšné sedmičky: 1 – 2. Diváků: 61.

TJ Sokol Kostelec na Hané: Navrátil, Mayer - J. Prášil 1, Chalupecký, Popelka, Grulich 2, Ševčík 4, Kopečný, Dostál 2, Vymětal 4, Varhalík 11, Švec 1, V. Prášil, Grepl 3. Trenér Jiří Grepl.

Autor: VLASTIMIL KADLEC