V prvním zápase doma Prostějov rozdrtil svého soka skvělým servisem. V brněnské odvetě se sice Královo Pole na příjmu zlepšilo, ale převaha zůstala markantní.

„Rozdíl v kvalitě mezi oběma týmy je velký jak na podání a příjmu, tak i v útoku a na blocích. Dnes jsme přihrávali o něco lépe než minule, ale přesto nám hodně silný soupeř nedal kromě třetího setu žádnou šanci,“ neskrýval trenér Brna Marek Rojko.

Jeho protějšek Miroslav Čada naopak mohl opět jen chválit. Prostějovanky stejně jako ve středu předvedly soustředěný výkon bez větších výpadků.

„Zápas jsme odehráli stejně dobře, jako ten první v Prostějově. Brněnské hráčky sice byly o něco lepší na servisu než minule, ale celkově rozhodla naše vyšší kvalita ve všech činnostech,“ konstatoval pro klubový web Čada.

Druhý zápas série byl pouze o dvě minuty delší než ten první v Prostějově. V prvním setu si Brňanky užily vedení jen do stavu 3:2. Pak přišla šestibodová série Prostějova a Hanačky se už vedení vzít nenechaly.

Brzy bylo jasno i o vítězi druhé sady. Prostějov se hned ujal vedení 5:0 a set nakonec vyhrál rozdílem dvanácti bodů. Ve třetím setu Brno uhrálo nejvíce bodů, celkem devatenáct, ale žádné drama k vidění nebylo. Hanačky si v koncovce udržovaly minimálně čtyřbodový náskok a po 66 minutách duel skončil další jasným vítězstvím Prostějova.

„První dva sety jsme odehrály úplně bez problému, v tom třetím jsme trošku polevily, ale i tak jsme utkání zvládly a těšíme se na příští,“ pochvalovala si kapitánka Prostějova Kathleen Weissová. Těšit se může konktrétně na středu, kdy se odehraje třetí utkání série.

To začíná tradičně v 18 hodin a v Prostějově věří, že bude orámováno oslavami postupu do finále. Pokud svěřenky Miroslava Čady předvedou podobný výkon jako v předchozích zápasech, nic jim v cestě za postupem stát nebude.

„Jsem rád za další dobrý výkon našeho týmu a určitě budeme chtít stejně hladce zvládnout i třetí utkání série doma,“ prohlásil po druhém semifinále kouč Čada.

VK KP Brno – VK Prostějov 0:3 (14:25, 13:25, 19:25)

Rozhodčí: Gall, Pecháček. Počet diváků: 550
Brno: Zburová, Suchá, Podhrázká, Kopáčová, Peneová, Vyklická, libero Chlumská. Střídaly: Pištěláková, Vaňková, Meidlová, Janečková, Šloufová. Trenér: Marek Rojko
Prostějov: Weissová, Emontsová, Trnková, Horká, Kossányiová, Herelová, libero Kovářová. Trenér Miroslav Čada.