Proti druhému týmu italské ligy ale Prostějov opět čeká náročná výzva.

„Mají trochu výkyvy. Jsou schopni vyhrát na Fenerbachce a pak v dalším utkání podlehnout poslednímu týmu domácí soutěže. Ale jsou druzí, což ukazuje jasnou kvalitu,“ prohlásil na adresu soupeře trenér Miroslav Čada.

Novara v prvním utkání Ligy mistryň podlehla dalšímu italskému celku Coneglianu, ale před dvěma týdny dokázala zvítězit na horké turecké půdě 3:2.

„Budeme se snažit o to naše maximum. V jaké náladě bude soupeř, neovlivníme. Každopádně chceme využít každého zaváhání soupeře. Každý zápas v Lize mistryň je svátek. Moc se těším, protože to má úplně jinou atmosféru a hráčky jsou maximálně motivované,“ uvědomuje si prostějovský kouč.

Záleží, jaký mají zrovna den

Podobně hovořila před zápasem i Julie Kovářová, libero týmu. „

U Novary záleží, jaký má zrovna den. Ze všech tří našich soupeřů ve skupině provázejí její hru rozhodně největší výkyvy. Fenerbahce i Conegliano hrají pokaždé plus mínus stejně a záleží pouze na tom, jak se k nim postaví protivník,“ řekla prostějovská volejbalistka pro klubový web.

Město Novara leží na severu Itálie 35 kilometrů od Milána. Na rozdíl od prvního italského výletu do Conegliana, kam jely prostějovské volejbalistky autobusem, zvolil klub tentokrát přesun letadlem. Družstvo tak ve středu brzy ráno vzlétlo z vídeňského letiště a putovalo do Milána, odkud tým pokračoval autobusem.

„Ono to tím autobusem do Trevisa a zpátky nebylo zase tak špatné. Hlavně cesta tam s přenocováním ve Villachu proběhla naprosto v pohodě. A většinu trasy zpět jsme stejně v noci prospaly. Každopádně Novara je odsud podstatně dál než Treviso, proto cestu letadlem samozřejmě vítáme,“ pochvaluje si Kovářová.

V hale pro pět tisíc diváků

V Novaře žije lehce přes sto tisíc obyvatel a město se vyznačuje mnoha historickými pamětihodnostmi. Kromě nich se ale může pyšnit i špičkovým volejbalem. Klub byl založen v roce 1984 a loni získal titul v italské lize. Gorgonzola Novara hraje své zápasy v hale PalaTerdoppio, která pojme pět tisíc diváků.

„Novara disponuje vynikajícími útočnicemi jako je Egonuová, italská smečařka, která prakticky polovinu všech útoků provádí sama. To je největší hvězda. Jsou tam další hvězdy jako polská nahrávačka Skorupaová, vynikající nizozemská smečařka Plaková, hvězda amerického nároďáku Gibbemeyerová. Ten tým je opravdu složený pro maximální úspěchy,“ popisuje složení týmu trenér Prostějov Miroslav Čada.

Ten bude rád, když jeho svěřenky proti hvězdnému soupeři zopakují výkony z předchozích zápasů. „Musím říct, že jsme opravdu hráli dobře. To, že se nakonec povedlo uhrát jeden set a ne dva, to není úplně jenom naše záležitost, ale záleží také, co vám dovolí soupeř. Já bych byl spokojený, kdybychom ty výkony zopakovali,“ říká Čada.