Jestliže na čele i konci tabulky mělo být po dvou odehraných turnajích téměř rozhodnuto o prvním postupujícím do dalšího ročníku extraligy a sestupujícím do 2. ligy, musela být ještě vyřešena jedna tajenka.

Ta zní, kdo z dvojice Sokol Šitbořice 1 a Favoritu Brno 2 doprovodí zatím suverénní dvojici bratří Přikrylových z Prima Nezamyslice do extraligy a na kterou dvojici zbude černý Petr a doprovodí právě domácí dvojici Mila Olomouc do 2. ligy.

Další z ohrožených týmů byla dvojice Spartaku Chrastava 1 a Spartaku Přerov 1.

Nakonec bylo po závěrečném hvizdu všechno jinak.

Přestože Prima Nezamyslice suverénně ovládla i tento turnaj a celkově zvítězila s drtivým náskokem třinácti bodů před druhým Favoritem Brno 2, byla bezprostředně po turnaji Komisí pro sálovou cyklistiku přeřazena pro příští ročník do 2. ligy.

Dle vyjádření předsedy SK ČSK Jindřicha Pospíšila bylo důvodem přeřazení neplnění Směrnice SC pro sportovně technické podmínky, podle kterých musí mít oddíl působící v extralize či 1. lize minimálně jedno mužstvo na úrovni krajského přeboru v kategorii žáci či junioři, což oddíl Nezamyslic bohužel nesplňuje.

Otázkou je, zdali rozhodnutí STK nebude demotivujícím pro pár Nezamyslic či spíše ostatní účastníky 2. ligy, kteří budou mít soupeře výkonnostně patřící o dvě soutěže výše.

To vše ukáže následující až následující ročník.

Postupujícími týmy se tak stal Favorit Brno 2 a Šitbořice 1, které tak proklouzly do extraligy jen díky administrativnímu rozhodnutí o přeřazení Nezamyslic.

Druhou nejvyšší soutěž si nakonec i v příštím roce zahraje pár Spartaku Přerov 1, hrající ve složení Pavel Přikryl a Roman Oral, který uhájil nesestupovou pozici na úkor Spartaku Chrastava. A to i díky klíčovému utkání s touto dvojicí, které přerovská dvojice vyhrála těsně v poměru 6:5.

Předseda pořádajícího oddílu a zároveň jeden z členů domácího týmu Mila Olomouc Jiří Petrůj shrnul právě skončenou sezónu slovy: „ První kolo jsme odehráli ve stabilním složení s Milanem Vokurkou, a přestože jsme získali pouze 3 body, většinu zápasů jsme prohráli těsně a nechybělo mnoho, abychom získali další body. V květnu, po mém zranění a čtyř měsíční absenci, odehrál s Milanem druhý turnaj v Přerově náhradník Martin Šebek a jejich nesehranost se projevila na výsledku tohoto kola, kdy jsme nezískali ani bod, a tím byli de facto odsouzeni k sestupu."

Zbraně však neskládá. „Naším cílem v následující sezóně je okamžitý postup zpět do první ligy ve stejném složení, které je dle mého názoru optimální," dodal Petrůj.

Autor: Jan Pořízek