Střetnutí mužů zahájila dvojice Klaudy-Wiesner a nedala páru Třebíče šanci. Druhá dvojka Procházka-Roba ale podlehla, i když až po posledním míči rozhodujícího setu a soupeř tak srovnal na 1:1. Obě domácí trojice Pírek-Procházka-Klaudy i Valenta-Wiesner-Roba svá utkání vyhrála a stejně tak dvojka Pírek-Matkulčík se střídajícím Ftačníkem. Singlista Roba byl v následujícím střetnutí jednoznačným suverénem a získal a získal pro Prostějov pátý bod. Snaživý soupeř sice snížil na 5:2, ale to bylo z jeho strany vše. Další trojice Sokola I potom zařídila konečný výsledek 6:2 a další body do druholigové tabulky k upevnění vedoucí pozice.

„Moji svěřenci podali soustředěný solidní výkon, nejlepším hráčem byl jednoznačně Jakub Klaudy. Ke své pověstné technice přidal i velmi dobrý úder a na jeho celkovém výkonu to bylo hned znát. Z pohledu kvality hry se mu přiblížili Wiesner i v poli téměř bezchybný Pírek. Ostatní kluci podali rovněž dobré výkony a znovu mohu konstatovat, že v utkáních máme k dispozici, na každý post, velmi dobrého nohejbalistu," cení si dobrou situaci v kolektivu trenér Richard Beneš. 

Zápas dorostenců TJ Sokol I Prostějov se vyznačoval v celém svém průběhu velkou bitvou o veledůležité body do tabulky dorostenecké extraligy. Po dvojicích byl stav zápasu nerozhodný 1:1, když Ftačník s Příhodou porazili své soupeře 2:1 na sety a Roba s Matkulčíkem prohráli velmi těsně 1:2 až na konci třetího setu. Ani po duelech trojic nebylo o vítězi celého střetnutí rozhodnuto, když trojka Ftačník-Deutsch-Příhoda vyhrála 2:0, ovšem další domácí trojice ve složení Roba- Matkulčík-Karafiát stejným poměrem setů podlehla.

Za průběžného stavu 2:2 bylo následně velice důležité vítězství domácí dvojice Deutsch-Karafiát a neméně důležitá výhra Tomáše Roby v singlu. Bylo to bezesporu nejkvalitnějším utkáním celého střetnutí.. Celek Prostějova tak vedl 4:2 ale Horažďovické to ještě nepoložilo. Potvrdili svou bojovnost i zdatnost hned v následujícím boji. Snížili na 4:3 a po vítězství domácí trojky vedené Robou také ještě na 5:4, a to zásluhou velmi silného hostujícího deblu Pivnička-Hokr. Prostějovská dvojice Roba-Matkulčík však potom zapnula na plné obrátky a zajistila domácímu týmu hodně důležité konečné vítězství 6:4 a cenné body do extraligové dorostenecké tabulky.

„S bojovností svých svěřenců v důležitém duelu musím být spokojen, výborný výkon podal bojovník Tomáš Roba v singlu a rovněž ostatní hráči na kurtu bojovali příkladně o důležité body do tabulky. Upevnili jsme si v ní třetí.místo a když budu upřímný, před zahájením soutěže jsme s něčím podobným příliš nepočítali," přiznává trenér Richard Beneš.

Autor: VLASTIMIL KADLEC