Například na sobotní rozlučce rekapitulovali celou svou sezónu.

„Do soutěží jsme zapojili přes tři družstva dětí a dvě družstva mužů. Muži objíždí soutěže jako je Hanácká extraliga a Velká cena Prostějova,“ řekl vedoucí soutěžního družstva Ivo Hynek. Toho ihned s výsledky doplnil mladý hasič Martin Vykopal.

„Ty dvě družstva mužů jsou v podstatě rozděleny na ty, co běhají déle, a pak na ty mladší. My jsme se mimo hanácké a prostějovské ligy zúčastnili i Olomoucké noční ligy, kde jsme byli čtvrtí asi z padesáti týmů. Na Hané jsme skončili osmí, v prostějovské lize třetí. Měli jsem ale tak nějak všelijakou sestavu, takže to i tak bereme jako úspěch,“ dodal Vykopal.

Úspěchy ale nejsou všechno, dobrovolní hasiči pomáhají mladým lidem najít si zábavu pro volný čas. Právě studenta právnické fakulty Martina Vykopala požární sport pohltil natolik, že se mu věnuje nepřetržitě od svých šesti let. A jde tak příkladem nové generaci dobrovolných hasičů.

„Odjakživa mě lákal ten kolektiv. Trávili jsme spolu spoustu času a musím říct, že nejlepší kamarády mám odsud. Postupem času, když jsem začal běhat v šestnácti s dospělými, tak tam byla snaha o to vybojovat i nějaký úspěch. Primárně mě to tu ale vychovalo,“ řekl a dodal, že chce svým přístupem burcovat i další mladé.

„Chceme samozřejmě prosazovat, aby to mladé bavilo. Aby tady zůstali a zapojovali se do činnosti. Právě mladí kluci z našeho druhého družstva jsou toho super ukázkou. Jsou plnohodnotnými členy a kolikrát i ty starší převyšovali,“ dodal.

Dobrovolní hasiči pak mohou díky závodům a tréninkům o to lépe pomáhat v terénu. Jejich pomoc byla potřeba hlavně v létě.

„V letošním roce jsme měli osm výjezdů. Z nich bylo šest při povodních desátého července. Bylo to na spadené stromy směrem na Seloutky, pak jsme odčerpávali vodu různě po Domamyslicích. Pak jsme ještě pomáhali při hašení požáru kousek od naší stanice,“ informoval Ivo Hynek.

A domamyslickým hasičům se veškerá jejich aktivita vyplatila. Už tento pátek dostanou od města Prostějov nový zásahový vůz.

„Nejen za to, ale i celkově za podporu bychom chtěli městu poděkovat. Ten náš starý vůz už nebyl dostačující. Nové auto bude při zásahu úplně něco jiného,“ poděkoval starosta sboru Milan Hrubý.