„Před zápasem jsem se cítil opravdu hrozně, ale jak tam padla první střela, tak už to bylo dobré," usmíval se po zisku bronzové medaile hanácký basketbalista.

Prostějovské křídlo ukázalo svou sílu hned zkraje zápasu, kdy společně s Tomášem Mrvišem dostalo Hanáky do neuvěřitelného vedení 21:0. Opavané postupně ztráceli motivaci a nakonec překvapivě jasně padli.

„Začátek byl rozhodující. Nebyl jsem tam ale sám, kralovali jsme celý tým. Hráli jsme výbornou obranu a nepustili jsme soupeře do ničeho. Dlouho nedali koš a potom dali hlavy dolů a nešlo jim to už," skromně popisoval úvodní desetiminutovku Pavel Slezák.

Právě vedení Hanáku 21:0 a sedm minut trvající střelecká nemohoucnost Opavy ovlivnilo celý zápas.

„Nevím, jestli jsme někdy vedli 21:0, ale za tu dobu, co tady jsem, jsme měli několik takto povedených zápasů, a to i proti Děčínu a Pardubicím. V Úterý jsem to nečekal, ale povedlo se," zářil spokojený medailista a hrdina zápasu Pavel Slezák.

Hanácké křídlo také přiznalo, že i přes jasné vedení mělo strach z opavského zvratu.

„Měl jsem strach, že na nás po poločase vlítnou a taky dali první dva koše. Potom jsme se zase vrátili k naší hře. V medaili jsem věřil po třetí čtvrtce," prozradil Slezák.

A co bylo pro Orly nejdůležitější? I na to znal Pavel Slezák odpověď: „Domácí prostředí, jak se letos ukázalo, je tím nejdůležitějším. V Děčíně jsme měli vyhrát třetí zápas, ale nedotáhli jsme to. Je to výhoda. Opava doma hraje úplně jinak."