Na posledním turnaji v německém Karlsruhe vypadl v prvním kole s devatenáctiletým Němcem Gojowczykem, hráčem páté světové stovky. O mimořádný neúspěch se nejednalo. Bylo to sedmé Pospíšilovo prohrané první kolo na antuce v řadě.

„Je to svazující, tahle sezona je zatím pro mě naprosto katastrofální, a to nejen na antuce,“ potvrzuje Pospíšil, který se představil i v kvalifikaci na Roland Garros.

„V prvním kole s Brazilcem Alvesem jsem podal výborný výkon, bohužel jsem ve třech setech prohrál,“ říká osmadvacetiletý tenista, který s Alvesem prohrál po boji 7:6, 1:6, 4:6.

„Celý týden jsem potom zůstal v Paříži a trénoval a vypadalo to velice nadějně. Pak jsem ale přijel na challenger do Karlsruhe a změna prostředí mi nesedla. Byly tam jiné míče, pomalejší antuka,“ vyprávěl.

A proč po úspěšné sezoně přišla mizerná?

„Nevím, možná to bude tím, že jsem byl poprvé na kondičním soustředění v Tatrách, asi to nebylo to pravé,“ zamýšlí se Pospíšil, který ani po zdravotní stránce nemůže být spokojený.

„Byl jsem dvakrát zraněný, to se samozřejmě projevilo. Teď by to mělo být dobré,“ dodává.

Přijde tedy první vyhraný zápas sezony v hlavní soutěži právě v Prostějově?

„Nejdřív se musím kvalifikovat, bude to velmi těžké, do Prostějova se chystá velká elita,“ upozorňuje aktuálně 256. hráč světa.

V domácím prostředí byl to ale Pospíšilovi mohlo vyjít. Minulý rok se úspěšně kvalifikoval, v roce 2006 se dokonce prokousal do čtvrtfinále.

„Budu doma, přijde se na mě podívat celá rodina a kamarádi, takže věřím, že by mohl nastat obrat k lepšímu,“ doufá Pospíšil, který nastoupí v neděli k prvnímu zápasu kvalifikace s cílem uspět a ukončit děsivou sérii porážek.

Podaří se mu to?

Miroslav Mazal