V neděli vyvrcholí Velkou cenou města Prostějova, které se osobně zúčastní bronzový medailista z Tokia oštěpař Vítězslav Veselý a startovat by měl i překážkář Petr Svoboda.

Překážky s českým rekordmanem.

"Na překážky přijede nejlepší Čech Petr Svoboda. Má formu a pokusí se zde zaběhnout letošní nejlepší tuzemský čas. Chce na naší velké ceně ukončit letošní sezónu," informuje šéf prostějovských atletů Milan Čečman.

Petr Svoboda je sedminásobným vítězem Velké ceny města Prostějova.

Oštěpařský memoriál s úspěšným olympionikem.

"Bronzový medailista z Tokia Víťa Veselý mi přislíbil osobní účast. Závodit nebude, ale bude v hledišti jako divák a uspořádáme pro mladé atlety podpisovou akci," dodává Čečman s tím, že právě Vítězslav Veselý je držitelem rekordu Memoriálu dr. E. Rozbořila v hodu oštěpem. V roce 2014 dosáhl výkonu 81,55 metrů.

Přespolní běhy se uskuteční ve středu dopoledne od 9.30 hodin na fotbalovém stadionu Za Olympijskou ulicí. Krajské přebory žactva odstartují v 15 hodin na RG a ZŠ města Prostějova ve Studentské ulici. Na stejném stadionu se v neděli 19. září uskuteční Velká cena města Prostějova, program začíná od 14 hodin, hlavní závod odstartuje v 16 hodin.