„Jako člověka, který celých deset let stál za všemi dosaženými úspěchy, jsme ho chtěli udržet ve službách našeho klubu. Proto máme radost, že jsme se dohodli na další vzájemné spolupráci," uvedl v prohlášení klubu předseda klubu Petr Chytil.

Prvním krokem, který Čada jako sportovní ředitel učinil, bylo navržení Ľubomíra Petráše na pozici hlavního kouče.

„Luboš mu dělal celých těch deset let výborného a věrného asistenta, ovšem posun na místo hlavního kouče rozhodně nedostal pouze za zásluhy. Disponuje velkými trenérskými kvalitami,“ nepochybuje Chytil.

Třiačtyřicetiletý rodák z Bratislavy už zkušenosti s pozicí hlavního trenéra má. Petráš dlouhá léta vedl Slávii Bratislava, kterou dovedl ke čtyřem titulům.

Asistenta dělal i u slovenské reprezentace. Před deseti lety si jej Miroslav Čada vybral jako svého asistenta do Prostějova, kde se Petráš zároveň věnoval i mládeži.

Petrášovým asistentem bude Lukáš Miček, který v předchozím realizačním týmu pracoval jako statistik. Kondiční trenérkou zůstává bývalá opora VK Prostějov Solange Soares. Velké změny se ale naopak odehrají v hráčském kádru.

Jak už bývalý trenér Čada naznačil po zisku desátého titulu, Prostějov nyní bude sázet spíše na mladé domácí hráčky.

„Rozhodli jsme se pokračovat cestou nižších ekonomických nákladů, tím pádem přestáváme tolik sázet na zahraniční hvězdy,“ přiznává Chytil.

Družstvo se tak bude skládat především z českých, případně slovenských volejbalistek. Konkrétní jména zatím klub neodtajnil, známé jsou zatím jen odchody několika hvězd. Do Olomouce se přesunuly Kovářová s Trnkovou, které možná bude následovat i Kossányiová. Domů se pak vracejí Němky Weissová a Emontsová.

Otazník zůstává nad veteránkou Helenou Horkou, která má v klubu ještě rok platnou smlouvu.

„Mirek Čada ve spolupráci s Lubošem Petrášem ještě dolaďují poslední jména nového kádru, jehož podstatnou část již máme podepsanou. Ale řekl bych, že náš ženský tým pro soutěžní ročník 2018/19 se nejeví vůbec špatně,“ ujišťuje fanoušky prostějovského volejbal šéf klubu Petr Chytil.

Prostějovské volejbalistky v Lize mistryň
Prostějov se vzdal Ligy mistryň. Bude ji hrát Olomouc?
Otaslavice (v červeném) vyhrály ve Vrahovicích 4:1
Otaslavice výhrou ve Vrahovicích zdramatizovaly závěr přeboru