V letošní sezoně dosud neporažené prostějovské volejbalistky vyšly na palubovce Olympu Praha zcela naprázdno. Pražanky vyhrály nad Hanačkami po pěti letech a po 27 nezdarech v řadě. Naposledy se ji to povedlo 27. února 2014. Černá série je ale u konce.

„Těší mě vítězství nad Prostějovem, protože ten vstoupil do soutěže excelentně, dokázal vyhrát v Liberci a porazil doma 3:0 favorizovanou Olomouc. Jsem tak nesmírně rád, blahopřeji hráčkám za předvedený výborný výkon,“ chválil trenér Pražanek Stanislav Mitáč.

„Olymp byl jasně lepší ve všech herních činnostech, ale hlavně nás předčil v dohrávkách výměn, kde se dostával z těžkých pozic. Krajní smečařky byly našlápnuté, velmi dobře zahrála Denysova. Celý zápas jsme tahali za kratší konec a neměli v podstatě žádnou šanci,“ uznal prostějovský trenér Lubomír Petráš.

Prostějov klesl v extraligové tabulce na třetí místo, ve čtvrtek zajíždí na půdu brněnských Šelem, následně v sobotu přivítá v domácí hale Šternberk.

Olymp Praha – VK Prostějov 3:0 (16, 18, 21)

Rozhodčí: Marschner a Nedbálek. Čas: 77 minut. Diváci: 201. 

Olymp: Denysova, Purchartová, Kalhousová, Komárková, Šimáňová, Ovečková, libero Pešková. Trenér: Stanislav Mitáč.

Prostějov: Nová, Kozmík, Kopáčová, Fričová, Stümpelová, Zatloukalová, libero Slavíková – Dvořáčková, Weidenthalerová, Knorová. Trenér: Lubomír Petráš.