„Každý rok je pro nás velice prestižní, snažíme se uhájit pozici nejlepšího klubu v České republice. Číslo je fantastické a je to skvělá práce hráčů i zázemí klubu," řekl kouč prostějovského družstva a bývalý pátý hráč světa Jiří Novák.

Jasný průběh však středeční finále nemělo, alespoň ne na začátku. Slovák Norbert Gomboš sice zajistil první bod, jenže následně prohráli dva favorité. Barbora Strýcová si nevěděla rady s Kristýnou Plíškovou a Jiří Veselý padl s Markem Michaličkou. Aktuálně 355. hráč žebříčku ATP se tak postaral o největší překvapení turnaje. „Před pár lety jsem tady zdolal Němce Floriana Mayera, ten byl ještě výš než Jirka, takže tohle je můj druhý nejlepší výsledek," usmíval se tenista, který od září trénuje na univerzitě v USA.

O obrat se však následně ve dvouhrách postarali Lucie Šafářová, Adam Pavlásek a Slovák Martin Kližan, rozhodující bod přidali ve čtyřhře Veselý s Kližanem.

Závěrem předvedli všichni zúčastnění sympatické gesto, když vytáhli transparent „Myslíme na tebe. Jsme s tebou." podporující jejich kolegyni a kamarádku Petru Kvitovou.

Příště ji snad fanoušci uvidí na kurtu.

Výsledky finále

Šafářová – Voegele 6:4, 6:2

Pavlásek – Papík 7:6(10). 4:6, 6:3

Kližan – Konečný 6:3, 6:3

Michalička – Veselý 6:2, 6:3

Plíšková – Strýcová 6:2, 4:6, 6:4

Gomboš – Vocel 6:1, 4:6, 6:4

Pavlásek/Gomboš – Vocel / Papík 6:3 (skreč domácí)

Kližan/Veselý – Konečný/Michalička 6:2, 7:6(2)