Utkání 12. kola extraligy žen s Přerovem bylo pro prostějovské volejbalistky hlavně přípravou na úterní šlágr v Lize mistryň proti Dynamu Moskva.Prostějov ve třech setech nedal soupeři nejmenší šanci.

„Naší hře chybělo víc kombinací na zadní hráčky, zvlášť když jsme si právě tohle chtěli v Přerově vyzkoušet,“ pověděl Čada pro klubový web.

PVK Přerov - VK Prostějov 0:3 (-18, -20, -13)

Utkání se hrálo před zaplněnou halou. Navíc z Prostějova přicestovala početná skupina fanoušků, která nezapomněla vzít s sebou čerta s Mikulášem.

Hosté přijeli v kompletním složení i s přerovskou odchovankyní Miladou Spalovou.

Domácí tým vstoupil do zápasu posílen o staronovou hráčku Karolinu Dobrou, ovšem s viditelným respektem z obávaných prostějovských soupeřek, které ještě v extralize neklopýtly.

„Naše nová posila Karolina Dobrá určitě nezklamala a pomohla týmu na přihrávce i v útoku,“ chválil Antonín Tománek, manažer Prechezy.

Hostující volejbalistky se rychle ujaly vedení 4:0 a poté 12:6, když velkou zásluhu na tom měl dobrý servis. Hlavní zbraní Prostějova byly v úvodním setu výborné bloky. Přerovské hráčky si v útoku moc nevěděly rady a navíc i dost kazily podání, takže první dějství se neslo poměrně jasně v režii lídra soutěže.

Po změně stran se hrál vyrovnanější volejbal. Domácí se začaly více prosazovat v útoku, k čemuž se přidala i série nevynucených prostějovských chyb a výsledkem byl dlouho vyrovnaný průběh druhého setu. Prostějov vedl 14:12, 19:17 a nakonec zvítězil 25:20.

Tím definitivně zlomil odpor Přerova.

Třetí set už byl jednoznačný. Hostující děvčata vedla 12:3, a i když se podařilo PVK snížit na 8:13, Prostějov se rychle vzpamatoval, dovolil svým soupeřkám uhrát jen třináct bodů a zvítězil jasně 3:0 na sety.

„Soupeř se ani v jednom setu nedostal nad dvacet bodů, takže co se týče skóre, jsme utkání zvládli. Měli jsme tam ale určité chyby v mezihře,“ všiml si Čada. „Útočně si velice dobře vedly Spalová, Pušněnkovová a Thomasová, ovšem chtělo to celkově větší jistotu při útocích zezadu,“ dodal.

Rozhodčí: Antušák a Trumpeš. Čas: 64 minut. Diváků: 250.

Přerov: Dřímalová, Dobrá, Kotounová, Hrabalová, Goliášová, Mrázková, libero Kapavíková - Míčková, Dýčková, Zajícová. Trenér Juraj Mišík.

Prostějov: Jelínková, Pušněnkovová, Thomasová, Wittocková, Bramborová, Spalová, libero Tomanová. Trenér Miroslav Čada.

David Klein, Jan Dočkal