Pohled na druholigovou tabulku po odehraném posledním 21. kole napovídá, že v utkání půjde o konečné třetí místo. Prostějovský tým je drží s dvoubodovým náskokem před Kosteleckými již několik týdnů, ale v možnostech kosteleckých házenkářů bude, „v hodině dvanácté", si nakonec vybojovat pomyslný bronz.

Loňskou podzimní část soutěže uzavřela obě mužstva bojem, ve kterém byl v Kostelci na Hané o čtyři branky úspěšnější prostějovský tým a o jeden gól vyhrál Prostějov v Kostelci na Hané i přípravné utkání, na kterém se dohodla vedení obou celků letos v létě. Kostelečtí tedy mají Prostějovanům co oplácet…!

Házenkáři Kostelce na Hané

Házenkáři Kostelce na Hané

Prostějovští házenkáři

Prostějovští házenkáři

Před přitažlivým házenkářským hanáckým derby nám odpovídali trenéři obou mužstev, prostějovský Josef Zedníček i kostelečtí lodivodi, Milan Varhalík s Aloisem Juríkem, na stejnou otázku.

Jak se na hanácké derby těšíte a jaký průběh očekáváte?

Josef Zedníček: Bude to atraktivní střetnutí pro všechny zúčastněné, zejména pro diváky. Věřím, že jich přijde dost a ty své vydatně podpoří. Dále to bude zápas zkušenějších házenkářů z Kostelce na Hané s naší, řekl bych, mateřskou školou… Máme v týmu hodně mladíků a myslím si, že zkušenosti budou v tomto utkání hodně rozhodovat. Od podzimu prošla obě mužstva určitým vývojem, my se už nebudeme moci opírat o zraněné hráče, Tomáše i Radka Flajsarovy, Pavla Šestořáda ani Michala Juríka. A tak vidím jako favority zápasu Kostelecké, my bychom mohli tentokrát jen překvapit. A to myslím, opravdu, upřímně!"

Alois Jurík: Věřím, že všichni, na hrací ploše i v hledišti, přistoupí k této události bez nějakých větších emocí. Půjde o regionální čest, ale hlavně aby byli po boji všichni spokojeni, že viděli zajímavou, napínavou a dobrou házenou. Bohužel asi nebudeme moci počítat s Lukášem Chalupeckým, ale Jan Smékal by už snad mohl být v pořádku. Bude to zajímavé, v házené jsou Prostějov a Kostelec jako například Sparta a Slavia, nebo kočka a pes… Ale vášně, to ne, to nikdo nechceme!

Milan Varhalík: Co jsme od Prostějováků v utkání o druholigové body na podzim doma koupili, to jim musíme v sobotu vrátit. Uvidíme, jak se k tomu kdo postaví, určite to bude pěkně vyhecované. Musíme si z Prostějova odvézt do Kostelce to, co si odváželi prostějovští hráči na sklonku loňského roku od nás. My jsme připraveni udělat pro to maximum!

Autor: VLASTIMIL KADLEC