Mrzelo především vyřazení Bohdana „Bódi“ Ulihracha.

„Vůbec mi dnes nevycházely začátky setů. V prvním setu jsem se chvíli rozkoukával a pak dokázal svůj výkon hodně zlepšit. Ve druhé sadě mě začala pobolívat noha a ve třetí mi pak úplně odešel servis. Za nepříznivého stavu jsem to tam zkoušel švihat, ale risk už nevyšel,“ krčil rameny vyhlášený pohodář po prohře 6:4, 4:6, 0:6 s německým mladíkem Mayerem.

Z míry někdejšího daviscupového reprezentanta ČR nevyvedl ani kanár na cestu domů. „Soupeř mnohem lépe podával a dost mě trápil svým zvláštním bekendem. Proti tomuhle úderu jsem nevěděl, co hrát. Celkově byl Florian lepší a zvítězil zaslouženě. Potvrdil své herní kvality,“ uznal Ulihrach sympaticky.

Navzdory semifinálovému vyřazení odjížděl z Prostějova spokojený. „Postup mezi poslední čtyři jsem rozhodně nečekal, takový výsledek mě jednoznačně potěšil. Ve světovém žebříčku se díky získaným bodům zase posunu nahoru někam ke 170. místu, což je pro mě další motivace. Dobrou formu z poslední doby chci potvrdit i na menším challengeru v Košicích, jestli tam ovšem pojedu. Ještě si tamní účast rozmyslím,“ loučil se s Hanou dvojnásobný triumfátor Czech Open z let 1997 a 2001.

Čechy zradila zkrácená hra


Premiérový titul z prostějovské akce mohl získat deblový pár Cibulec – Friedl, to by však ve finálovém mači nesměl narazit na výborně hrající protivníky z jižní Ameriky Delgada s Guzmanem. „O všem v podstatě rozhodl první set, který jsme ztratili dost zbytečně v tiebreaku. Tohle zaváhání nás psychiky srazilo dolů natolik, že jsme se ve druhé sadě už nezvedli. Soupeři rychle získali dva brejky, utekli na 0:4 a pak už to nešlo,“ litoval Tomáš Cibulec.

Co na to jeho hráčský partner? „Oni výborně servírovali, což jim na rychlejším povrchu centrálního kurtu maximálně vyhovovalo. Postavili na tom celé své pojetí a byli opravdu silní. Přesto jsme je měli v úvodním setu na lopatě, takže dvakrát škoda,“ povídal Leoš Friedl. Hned zítra cestuje do Německa, kde na turnaji v Halle nastoupí po boku Františka Čermáka. Cibulec si naopak dává týdenní pauzu.