„Tohle je tak trochu moje práce. Stojím na trojce a čekám, kdy na mě vyjde nějaká střela. Jsem rád, že to tam spadlo,“ usmíval se Prášil po výhře 84:69. Orli se probojovali do základní skupiny třetího nejvýznamnějšího evropského poháru, kde narazí na Krku Novo Město, Telekom Bonn a KK Záhřeb. „Bude to už jiná kategorie, ale já myslím, že letos máme silný tým a když budeme hrát tak, jako hrajeme, bude to ve skupině otevřené,“ věří Prášil.

Postoupili jste do základní skupiny EuroChallenge Cupu. Základní cíl máte tedy splněn?

Ano, rozhodně jsme chtěli postoupit. Uhráli jsme dobrý výsledek ve Slovinsku a doma jsme to chtěli potvrdit. Myslím, že se nám to povedlo. Je to super výsledek, porazit takového soupeře o patnáct bodů.

Soupeř hrál hodně tvrdě a agresivně. Bylo těžké se s tím vyrovnat?

Jim nic jiného ani nezbývalo. Oni museli hrát agresivně, co to jde, aby dneska mohli pomýšlet na úspěch. Dali do toho všechno, ale naštěstí jsme to ustáli v první polovině zápasu, kdy jsme sice nevedli, ale ani oni nám neodskočili. Ve druhém poločase si myslím, že jsme už zápas měli jasně pod kontrolou.

Doplatil soupeř na to, že oproti utkání v Domžale jim tentokrát rozhodčí tvrdou hru tolik netoleroval?

Já myslím, že v Domžale to rozhodčí trochu pustili až ve druhé půlce. To je nechali hrát trochu tvrdě. Ale v odvetě pískali rozhodčí velice dobře. Na rozhodčí si vůbec nemůžeme stěžovat.

Nabádal vás trenér o poločase, kdy panoval vyrovnaný stav, k nějakým změnám?

Věděli jsme, že ve druhé polovině musíme začít hrát dobrou obranu, protože v první polovině to bylo v obraně špatné. O tom jsme v kabině mluvili. Třetí čtvrtinu jsme začali v obraně výborně, když oni šest minut nedali žádný koš. My jsme odskočili na deset bodů a oni se pak zlomili.

V obou zápasech jste soupeře zlomili na začátku třetí čtvrtiny. Čemu to přisuzujete?

My jsme hráli pořád stejně, ale soupeř měl ve třetí čtvrtině slabší chvilku. My jsme hráli celých čtyřicet minut nějakým tempem a spíš jsme čekali na jejich slabší chvíle. A vyšlo to vždycky v té třetí čtvrtině.

Vy jste ve druhém poločase připsal v rychlém sledu tři úspěšné trojkové pokusy a navýšil tak prostějovský náskok. Jste spokojen se svým výkonem?

Tohle je tak trochu moje práce. (úsměv) Stojím na trojce a čekám, kdy na mě vyjde nějaká střela. Jsem rád, že to tam dneska spadlo.

Kvalifikovali jste se do skupiny, kde se utkáte s kvalitními evropskými celky. Věříte, že budete v této konfrontaci úspěšní?

Bude to už jiná kategorie, ale já myslím, že letos máme silný tým a když budeme hrát tak, jako hrajeme, bude to ve skupině otevřené.

Již v sobotu vás čeká první zápas Mattoni NBL v Děčíně. Bude to pro vás těžké se přeorientovat z poháru na domácí soutěž?

Myslím, že ne. Musíme hrát pořád stejně. Je jedno, jestli to je česká liga, nebo pohár. Musíme pořád hrát naplno a podávat takové výkony jako dnes.

MIROSLAV MAZAL