„Dnešní zápas začal velmi dobře pro nás a soupeře jsme zatlačily servisem. Do dalších setů nastoupila nahrávačka Šmídová a začal boj, kde jsme zvítězily v pátém setu. Jsme rády za dva body, ale zranila se nám Míša Smolková, takže je tam i zklamání,“ hodnotila zápas ze svého pohledu kapitánka prostějovského celku Simona Bajusz.

Po celou dobu prvního setu domácí tým tahal za kratší konec a nedokázal ničím soupeře zatlačit. Po zásluze tak tedy prohrál poměrem 16:25.

Do druhého setu poslala trenérka Dedková na hřiště nahrávačku Šmídovou, obraz hry se změnil, a Frýdek dokázal získat set v poměru 25:21.

Třetí set se nesl v podobném duchu jako ten druhý, lepší hru momentálně předváděly frýdecké sokolky, které zatlačily svým servisem, dobře přihrávaly, tvrdily muziku na útoku a dokráčely si díky tomu k jednoznačnému a málo čekanému vítězství 25:16.

Čtvrtý set poznamenalo zranění hostující Michaely Smolkové. Prostějov ovšem toto smolné zranění nakoplo do dalších výměn. Dokázal ještě vývoj utkání změnit a dotáhl zápas po výsledku 25:17 do tiebreaku.

Přestože v něm domácí hráčky vedly 7:2, nedokázaly si ani tento náskok udržet. Průběh setu otočil ve svůj prospěch hostující Prostějov, který se dostal do vedení 14:11. I potom ale sokolky dokázaly zabojovat a koncovku zdramatizovat, když smazaly všechny tři mečboly a srovnaly na 14:14. Štěstí však stálo na straně Prostějova, který nakonec zvítězil 16:14 a v zápase pak 3:2.

„V utkání jsme lépe útočili, přesto rozhodla koncovka pátého setu o dva body. Oceňuji morálku týmu,“ přidal svých pár slov i prostějovský kouč Miroslav Čada.

TJ Sokol Frýdek-Místek – VK Prostějov 2:3 (16:25, 25:21, 25:16, 17:25, 14:16)

Rozhodčí: Kubinec, Trumpeš.

Čas: 106 minut.

Diváci: 100.

Frýdek-Místek: Petrová, Mello, Shumeiko, Livingston, Strušková, Dvořáčková. Libero: Teperová. Střídaly: Šmídová, Tkáčová. Trenérka: Alexandra Dedková.

Prostějov: Beránková, M. Smolková, Löff, Bajusz, Silva, Kvapilová. Libero: Stavinohová. Střídaly: Meidlová, Nováková, J. Smolková. Trenér: Miroslav Čada.