V osmatřiceti letech, navíc na neoblíbeném povrchu. Tenista Jaroslav Pospíšil se přesto stále dokáže rovnat s mnohem mladšími soupeři. Prostějovský rodák dokráčel na halovém turnaji ITS CUP v Olomouci až do finále.

Na začátku turnaje kategorie ITF dotovaného částkou 15 tisíc dolarů si příliš nevěřil. „Jsem antukář a tady na koberci se mi hraje blbě,“ přiznal tenista, který je zároveň trenérem talentovaného prostějovského mladíka Víta Kopřivy.

Jenže zatímco jeho svěřenec, nasazená jednička turnaje, vypadl ve čtvrtfinále, on pokračoval turnajem dál.

Pospíšil prošel přes nadějného mladíka Zsombora Pirose i bombarďáka Nielse Lootsmu až do finále.

„Do turnaje jsem šel s čistým srdcem. To, že jsem se dostal do finále, je vlastně nad plán,“ prohlásil Pospíšil, někdejší česká trojka za Berdychem a Štěpánkem.

V neděli si to v OMEGA centru sportu a zdraví rozdal se čtyřiadvacetiletým Robinem Staňkem, který dokázal zužitkovat své předpoklady. Pospíšil bojoval, občas v nouzi přehodil raketu do levačky, jeho mladší soupeř ale triumfoval 6:3, 6:4.

„Chyběl tomu lepší servis. Neservíroval jsem tak, jako ty zápasy před tím, což rozhodlo celé finále,“ hodnotil Pospíšil.

KOMPLIMENT OD VÍTĚZE

Šampion turnaje před Pospíšilem ovšem smeknul. „On je nesmrtelný. Je neskutečné, jak běhá, jak se hýbe a jak hraje. Je to neuvěřitelné,“ ocenil poraženého finalistu Robin Staněk, který se momentálně pohybuje v osmé stovce světového žebříčku.

Nestárnoucí Pospíšil svůj první letošní zářez ve dvouhře v podobě trofeje za účast ve finále okomentoval svojí obligátní hláškou: „Další rok na mapě.“

„Škoda, že to nevyšlo s titulem, ale naposledy ve finále jsem byl hodně dávno. Chtěl jsem titul, protože jsem ho dlouho nevyhrál, ale beru i to finále,“ konstatoval.

Na premiérový ročník olomouckého turnaje mužů bude mít jen ty nejlepší vzpomínky. „Že jsem porazil Lootsmu tady na koberci, toho si cením nejvíc. Odjíždím nadšený. Na finále se přišla podívat rodina i dvanáct čtrnáct lidí, což bylo super. Škoda, že byli za sklem a nebyli slyšet,“ hodnotil Pospíšil – zkušený hráč a současně už také trenér.

V závěru sezony se bude snažit udržovat sebe v co největší formě a zároveň vytáhnout svého svěřence do vyšších pater světového žebříčku. „Další turnaj máme s Víťou v Opavě a pak v Praze na TK Neridé. Teď si ale dám dva dny volno, budu s rodinkou, odpočinu si. Pak se zase vrhneme na trénink,“ dodal Pospíšil.