Severočeši v loňské sezoně vyhráli nad Olomouckem dvakrát v prodloužení o jediný bod a hned úvodní vzájemný střet nové sezony přinesl opět pořádný nervák.

Začátek zápasu tomu přitom nenasvědčoval. Domácí spustili kanonádu zpoza trojkového oblouku a i díky třem přesným trojkovým pokusům Svejcara (23 bodů) šli do sedmnáctibodového trháku.

„Do zápasu jsme nevstoupili vůbec dobře. Přijeli jsme sem jako papíroví favorité, ale naše nastavení v hlavách nebylo dobré,“ přiznal kapitán BK Olomoucko Lukáš Palyza v rozhovoru pro ČT sport

Jeho tým se brzy začal zlepšovat. Kouřil trojkou v závěru poločasu přidal hostům sebevědomí a Hanáci ve třetí periodě skóre dokonce otočili.

Dvě minuty před koncem zaúřadoval pod košem nejlepší hráč hostujícího celku Douglas, následně přidal Josipovič koš s faulem a zdálo se, že je rozhodnuto.

Jenže pivot Olomoucka neproměnil bonusovou šestku a domácí se zásluhou Pavla Houšky dokázali ze stavu 84:89 dostat do prodloužení.

V něm hrál opět prim ústecký kapitán, který zajistil domácím rozhodující náskok. Poslední střelou sice ještě mohl vyrovnat Palyza, ale trojkový pokus neproměnil.

„Zápas byl ale o něčem jiném, než o akcích na konci. My jsme po zkušenostech z loňska, kdy jsme tady hráli dvakrát prodloužení, chtěli diktovat tempo, ale to se nám od prvních minut nedařilo. Až po poločase jsme trošku přitvrdili a hráli lepší basketbal. Pak jsme ale v klíčových momentech dvakrát ztratili hloupě balon a to se nesmí stávat,“ litoval Palyza promarněného náskoku v závěru čtvrté čtvrtiny. „Zápas jsme si prohráli sami.“

S tím souhlasil i kouč BK Olomoucko. „Zápas jsme měli ve svých rukách, v závěru čtvrté čtvrtiny i v závěru prodloužení jsme stříleli poslední střelu, bohužel jsme neproměnili,“ litoval Predrag Benáček.

V sobotu čeká BK Olomoucko druhý domácí zápas sezony. Na prostějovské palubovce se od 18 hodin utká s USK Praha.

Sluneta Ústí nad Labem – BK Olomoucko 100:97 po prodl. (28:18, 50:45, 67:74, 89:89)

Body: Houška 24, Svejcar 23, Šotnar 14, Pecka 11, Brown 10, Bažant a David po 7, Davis a Karlovský po 2 - Douglas 27, Josipovič 19, Palyza 15, Kouřil 14, Morgan 9, Goga a Norwa po 4, Váňa 3, Sehnal 2. Střelba 3b.: 33/13:34/10. Střelba 2b.: 42/24:53/28. TH: 21/13:16/11. Doskoky: 40:49. Chyby: 19:21. Rozhodčí: Baloun, Kučírek, Ulrych. Diváci: 975.