Za Čechovice nastoupilo deset zápasníků, kteří vybojovali sedm medailí, čtyři zlaté, dvě stříbrné a jednu bronzovou. Zlaté medaile získali Elena Polenová, Adam Lajčík, Jakub a Matěj Vrbovi. stříbro Šimon Florián a Ondřej Sekanina. Bronzovou medaili odvážel Robin Buriánek. Lukáš Slezáček a Šimon Polena vybojovali čtvrtá místa, Jiří Zatloukal skončil šestý.

Velké ceny Hodonína v zápase řecko-římském v kategoriích oddílových přípravek A,B a mladších žáků se zúčastnilo 254 zápasníků z 31. oddílů devíti evropských zemí, z České republiky, Slovenska, Slovinska, Chorvatska, Maďarska, Rumunska, Ukrajiny, Srbska a Bosny.

Z Čechovic se vydalo na toto mezinárodní klání šest borců a polovina z nich si domů odvezla medaili. V přípravce B do 28 kilogramů po jednom vítězství a dvou porážkách, se do finálových bojů neprobojoval Lukáš Vávra a byl klasifikován na desáté příčce, do 35 kilogramů se ze skupiny až do finále probojoval Jakub Vrba. Zde si sice dokázal vypracovat až šestibodový náskok, ale po chybě zůstal na lopatkách a bral jen stříbro.

V přípravce A do 31kilogramů vybojoval Ondřej Sekanina třetí místo ve skupině a celkově krásnou šestou příčku. Adam Lajčík v mladších žácích do 35 kilogramů po třech vítězstvích a jediné porážce na body skončil druhý ve skupině a v celkovém pořadí vybojoval bronz.

Ve váze do 39 kilogramů vybojoval Šimon Polena ve skupině až čtvrtou příčku a celkově osmou, když za sebou nechal spoustu kvalitních soupeřů. Zlatou medaili pro Čechovice vyválčil Matěj Vrba v kategorii mladších žáků do 70 kilogramů.

„Matěj se na žíněnce příliš nezdržoval,“ řekl nám trenér Vojtěch Szilova, „jak ve skupině, tak i ve finále své soupeře porazil na lopatky. Výkon a nasazení všech čechovických borců bylo maximální a za dobrou reprezentaci našeho oddílu na letošním ročníku tohoto těžkého turnaje si zaslouží velkou pochvalu.“ (kdl)