„Takové zápasy jsou nejhorší. Dokonale se známe, vždyť spolu obden trénujeme a nemáme se tak vůbec čím překvapit. Osobně jsem čekal velkou tahačku, protože naposledy jsem Jirku porazil ve třech setech a předtím mi zase on utekl z jedenácti mečbolů. Nakonec to ale tentokrát tak dlouhé nebylo,“ oddechl si Ulihrach.

Tenisového parťáka mu bylo trochu líto. „Před týdnem se mu narodil syn a já ho vyřadil,“ říkal veterán s potutelným úsměvem. Na případný triumf v celém turnaji, který už v minulosti dvakrát ovládl, prý nemyslí. „To je ještě hodně daleko, musel bych porazit tři velice kvalitní soupeře. Na druhou stranu se cítím skvěle a ve formě,“ přiznal Ulihrach.

Smutné chvíle naopak prožívá Olomoučan Jan Hájek – a znovu je na vině zdraví. To talentovaného plejera zradilo již mnohokrát, nyní ve 2. kole proti slovenskému překvapení Klečovi. Za stavu 6:3, 0:5 mu stý hráč žebříčku ATP Tour musel utkání skrečovat. „Od začátku jsem cítil, že něco není v pořádku.

Špatně se mi dýchalo a potíže se pořád stupňovaly, až jsem prostě nemohl dál. Teď jenom doufám, že se mi nevrátily čtyři roky staré problémy se srdcem. Víc ukáže vyšetření v nemocnici,“ soukal ze sebe bledý Hájek.