Štěpánek ve třetím kole French Open nestačil na třináctku pařížského turnaje Marina Ciliče z Chorvatska a jeho startu v Prostějově nic nebrání.

„Tomáš Berdych nám již svou účast potvrdil na sto procent, přijet má v neděli. S Radkem Štěpánkem jsme předběžně domluvení, že když nepřejde třetí kolo, do turnaje také zasáhne,“ potvrdila ředitelka turnaje Petra Píchalová. Třetím do party je Ivo Minář, vítěz dvou challengerů z tohoto roku.

Na prostějovský turnaj kategorie challenger se mohou přihlásit jen hráči mimo první světovou padesátku. Tenisté z čela žebříčku ale mohou startovat na divokou kartu. Ty mají v Prostějově k dispozici čtyři. Jednu z nich drží jíž jistě Berdych a druhou polský talent, osmnáctiletý Jerzy Janowicz.

„Polák dostal divokou kartu výměnou za karty pro naše juniory na turnajích v Polsku,“ upřesnila ředitelka turnaje.

Další dvě jsou stále ve hře, ale v Prostějově mají jasno, kdo by se jich mohl ujmout.

Ve hře je i Andrejev

„Radek Štěpánek a Igor Andrejev. Ruský hráč za náš klub hrává extraligu a projevil velký zájem se Czech Open zúčastnit. Stále je ale ve hře na turnaji v Paříži,“ prohlásila Píchalová.

Andrejev má ale velmi těžký los. Střetne s Juanem Martinem Del Potrem z Argenitny, světovou pětkou. Takže i jeho účast se zdá být pravděpodobná, rozhodnuto musí být v sobotu ve 21 hodin.

Včera do Prostějova již dorazil obhájce titulu Argentinec Augustin Calleri, který ale neprožívá úspěšnou sezonu a vypadl ze světové stovky. S Callerim již na Hané trénují například olympijský vítěz Chilan Nicolas Massu, nebo přemožitel Berdycha z loňska Brazilec Thomaz Bellucci.

Na koho se mají diváci kromě českých es nejvíce těšit?

„Podle mého je ti charismatický Chorvat Ivan Ljubičič. Bombarďák, hráč který byl před třemi roky třetí na světě,“ prozradila turnajová ředitelka.

Turnaj se rozběhne v neděli, kdy se sítem kvalifikace pokusí probít hráči s horším žebříčkovým postavením. Do bojů zasáhnou prostějovští hráči Jaroslav Pospíšil, Michal Tabara, nebo olomoucký Jan Hájek, vítěz z roku 2006. To svědčí o velké konkurenci nejen v hlavní soutěži, ale i o nabyté v kvalifikaci. Hlavní soutěž se rozběhne prvním kolem v pondělí a finále diváci uvidí v sobotu.

Přibude na seznam vítězů po Ulihrachovi, Štěpánkovi a Hájkovi čtvrtý český hráč? Šanci spravit si chuť po nepříliš úspěšném Roland Garros budou mít čeští hráči na prostějovské antuce velké.