Nečekaně končí Slovák Kližan, který nestačil na švédského kvalifikanta.

Veselý nastoupil proti Arevallovi ze Salvadoru a podobně jako v prvním kole to byla jasná záležitost. První set se lámal za stavu 3:2 pro Veselého. Salvadorec při svém podání přišel o vedení 40-0 a nakonec daroval českému tenistovi brejk. Veselý pak set vyhrál 6:2.
Druhá sada se rozhodovala v koncovce. Arrevalo za stavu 4:5 opět ztratil vedení 40-0 a Veselého pustil k mečbolu. Hned ten první dokázal třiadvacetiletý tenista využít a prošel do čtvrtfinále.

Veselý tak zatím na turnaji více než se svými soupeři bojuje s virózou.

„Nějak jsem to dnes uklohnil. Zdraví se nijak nezlepšuje. Mám suchý kašel, pořád do sebe rvu vitamíny. Doufám, že zítra už to bude lepší," řekl 57. hráč světa.

O soupeři Veselého pro čtvrtfinále se rozhodovalo mezi Pavláskem a Bělorusem Ignatusem. Pavlásek do zápasu vstoupil nervózně a hned v úvodu dvakrát ztratil podání. Za stavu 0:4 ale předvedl velký comeback a vyhrál 7:5. Ve druhé sadě se ale Pavláskovi vůbec nedařilo a uhrál jen jeden gem.

Rozhodující třetí set přinesl řadu obratů a nakonec dospěl do tie breaku. V něm byl jistější Ignatus, který ho vyhrál 7:4. Pavlásek si po zápase sypal popel na hlavu.

„To, co předvádím, je ostuda. Tolik zkažených balónů… Měl jsem milion šancí. Ve třetím setu jsem vedl 5:3. Je to velká škoda. Bylo tam iks šancí, které bych měl za normálních okolností využít," mrzelo po prohrané bitvě turnajovou osmičku.

V turnaji končí také nasazená jednička Slovák Kližan, který překvapivě nestačil na švédského kvalifikanta Erikssona ve dvou setech. S nasazených hráčů tak kromě Veselého postupují jen Němec Kicker a Albot z Moldavska. Kvůli odstoupení zraněného Lotyše Gulbise bez boje pročel do čtvrtfinále také Španěl Robredo.

Ve čtvrtek jsou na programu čtvrtfinálové duely. Veselého zápas se bude hrát na centrálním kurtu jako druhý, začátek tedy lze očekávat okolo třinácté hodiny. Zajímavou podívanou slibuje i následné utkání Argentince Delbonise s Robredem.

Výsledky

Dvouhry, 2. kolo: Jarry (Chi.) - Delbonis (Arg) 4:6, 5:7, Arevalo (Salv.) - Veselý (2-ČR) 6:2, 6:4, Pavlásek (8-ČR) – Ignatik (Běl.) 7:5, 1:6, 6:7 (4), Kicker (5-Arg.) - Carballes Baena (Špa.) 6:4, 2:6, 6:2, Souza (Bra.) - Albot (6-Mol.) 3:6, 3:6, Krawietz (Něm.) – Sandgren (Švé.) 2:6, 1:6, Kližan (1-SR) – Eriksson (Švé.) 6:4, 6:1.

Čtyřhry, 2. kolo: Behat (Uru.);Bury (Běl.). – Duran; Molteni (2-Arg.) 3:6, 4:6. Marrero (1-Špa.); Paes (1-Ind.) – Albot (Mol.); Molchanov (Ukr.) 7:6(3), 3:6, 10:7. Jebavy (3-ČR); Podlipník-Castillo (3-Chi) – Kolář; Vocel (ČR) 6:4, 6:3, Andreozzi (Ita.); Souza (Bra.) - Arevalo (Salv.); Cerretani (USA) 7:6 (5), 7:5.

Čtvrteční program

CENTR KURT

Od 11:00: Dvouhry, čtvrtfinále: Kicker (5-Arg.) - Sandgren (Švé.), Veselý (2-ČR) - Ignatik (Běl.), Delbonis (Arg) – Robredo (Špa.), Eriksson (Švé) - Albot (6-Mol.).

KURT č. 1

Od 11:00: Čtyřhry, semifinále: Andreozzi (Ita.); Souza (Bra.) - Duran; Molteni (2-Arg.), Marrero (1-Špa.); Paes (1-Ind.) - . Jebavy (3-ČR); Podlipník-Castillo (3-Chi).

Ondřej Kašlík