Štěpánek v prvním setu vzal jednou svému soupeři servis. Ve druhém se dostal do double-breaku, jenže pak si situaci ještě lehce zkomplikoval ztrátou vlastního podání.

„Od začátku jsem to měl pod kontrolou. Ve druhém setu jsem se už dostával do rytmu, pak mi ale zas stavu 4:0 trochu vypadla koncentrace. Ale utkání jsem dohrál v klidu," řekl Štěpánek novinářům.

Dvaapadesátý hráč světového žebříčku, který se v lednu podrobil operaci vyhřezlé ploténky krční páteře, se znovu dostává do ideální pohody.

„Nemám žádný zdravotní problém. Je to celou dobu jenom o tom, vyhrát pár zápasů a vrátit se k sebedůvěře. Ten zbytek pak už přijde s tím," věří daviscupový šampion z loňského roku. „Zatím jsem ale tak na padesáti šedesáti procentech formy," konstatoval Štěpánek.

Toho motivují i příběhy některých dalších ostřílených tenistů, kteří se po zdravotních patáliích dokázali vrátit na vrchol.

„Pro mě je důležité to, že poslední tři čtyři týdny se cítím tak, že můžu trénovat naplno. Musím vydržet pracovat. Když vidím kluky, kteří se vrátili po zraněních a po operacích, tak Robredovi to trvalo skoro dva roky, teď hraje čtvrtfinále Roland Garros. Tommyho Haase jsem viděl ve stavu, ve kterém jsem byl já před pár měsíci, a teď bude podle mě skoro zpátky ve světové desítce. To jsou pro mě věci, které jsou motivující, ale musím zůstat trpělivý," řekl karvinský rodák, který prostějovský challenger vyhrál v letech 2003 a 2004.

„Já chci vždycky v Prostějově uspět co nejvíc. Párkrát jsem byl blízko dalšímu titulu, ale teď je situace taková, že je pro mě každý zápas velké vítězství a ta nejlepší léčba. Já se tady budu snažit co nejvíc vyléčit," pousmál se Štěpánek.