„Moc si patronátu Ivana Lendla nad turnajem vážíme, dává mu totiž velkou prestiž," dodal nadšeně o Lendlově přínosu šéf prostějovského tenisu Miroslav Černošek pro web turnaje.

Na koho se můžou při letošním turnaji v areálu TK Agrofert Prostějov fanoušci těšit? Konkrétní jména jsou neznámá.

„Samozřejmě počítáme jako každoročně s účastí české špičky," uvedla ředitelka turnaje Petra Černošková.

„V Miami proběhla jednání s hráči světové stovky, zatím máme dohodu s pěti, ale o všem rozhodují výsledky z Roland Garros. To platí i u českých hráčů, my budeme rádi, když budou v Prostějově, na druhé straně se určitě budeme radovat z jejich výkonů a postupu do druhého týdne na antuce v Paříži," dodala Černošková.

Exhibice hvězd

Do Prostějova by tak při brzkém vyřazení v Paříži mohl zamířit například Jiří Veselý, jenž by zaútočil na třetí vítězství v řadě v tomto turnaji. Díky volné kartě se může před prostějovskými diváky představit i Janko Tipsarevic, bývalá světová osmička. Zájem o turnaj projevili také Španělé Nicolás Almagro a Guillermo García-López, jimž by turnaj pomohl k dosažení účasti na olympiádě v Rio de Janeiru.

Před finálem by měla proběhnout exhibice, účast na ní přislíbily Petra Kvitová s Lucií Šafářovou.

„Pokud tedy nebudou hrát finále pařížského turnaje, ukáží se v Prostějově," uvedl Miroslav Černošek.

Dětský den

Kromě kvalitního tenisu, který bude jako každý rok zdarma, se mohou hlavně malí fanoušci těšit na dětský den, jenž se letos uskuteční ve středu 1. 6. na prostějovském náměstí T. G. Masaryka od devíti hodin.

Autor: Domink Voráč