V případě, že Veselý obhájí loňské vítězství, stane se historicky nejúspěšnějším hráčem prostějovského challengeru a odpoutá se od Radka Štěpánka a Jana Hájka, kteří mají ve sbírce shodně po třech triumfech.

Nejvýše postaveným z momentálně přihlášených tenistů je Američan Tennys Sandgren, čtvrtfinalista letošního Australian Open.

Velkým lákadlem pro diváky by měl být rovněž start zkušeného tenisty Nicoláse Almagra, který dostal jednu ze čtyř divokých karet. Dvaatřicetiletý Španěl byl v minulosti devátým hráčem světa a nyní se po zranění vrací na kurty.

PODPORA ČESKÝCH TENISTŮ

Do seznamu přihlášených hráčů ještě promluví souběžně hrané French Open.

„Jsme rádi, že se nám povedlo sehnat co nejvíc hráčů první stovky. Z našich hráčů je v hlavní soutěži zatím Jirka Veselý, ale Adam Pavlásek je prvním pod čarou a je skoro jisté, že bude taky v hlavní soutěži,“ podotkla Petra Černošková, ředitelka turnaje.

Ta si přeje mít na turnaji maximum českých hráčů.

„Kdyby se tam nedostal Zdeněk Kolář, dostane jednu z volných karet on. Jednu ze čtyř divokých karet pak tradičně poskytujeme slovenskému svazu,“ vysvětlila šéfka prostějovského turnaje, na který je momentálně přihlášeno čtrnáct hráčů první stovky žebříčku ATP.

Czech Open získalo i nového titulárního partnera, kterým se stala banka Moneta. Ta nahradila jinou banku UniCredit.

„Italská banka UniCredit změnila filozofii a ukončila sponzorství u několika sportovních podniků. Jsme velmi rádi, že jsme na základě komunikace s českým tenisovým svazem dosáhli dohody. Tato změna nás finančně nijak nepoznamená,“ pochvaluje si Miroslav Černošek z pořádajícího TK Plus.

EXHIBICI OZDOBÍ NOVÁK

Během finálového dne se jako obvykle odehraje exhibice, ve které se divákům představí Jiří Novák proti Švédovi Johanssonovi.

„Je to šestnáct let, co Jirka prohrál semifinále Australian Open se Thomasem Johanssonem, který pak turnaj i vyhrál. Jirka přitom vedl 2:1 na sety a 3:1 ve čtvrtém,“ připomněl Černošek největší grandslamový úspěch Jiřího Nováka.

Turnaj bude zahájen kvalifikací v neděli 3. června, kdy by se měla odehrát kompletní dvě kola. Finále kvalifikace, ze které do hlavní soutěže projdou čtyři hráči, je plánováno na pondělí 4. června, kdy začne i hlavní soutěž.

Již od úterního druhého kola budou nejatraktivnější zápasy k vidění v přímých přenosech sportovního programu České televize.

Jízdní řád turnaje Sobota 2. června: los kvalifikace a hlavní soutěže
Neděle 3. června: 1. a 2. kolo kvalifikace
Pondělí 4. června: finále kvalifikace a start hlavní soutěže
Úterý 5. června: 2. kolo
Středa 6. června: 3. kolo
Čtvrtek 7. června: čtvrtfinále
Pátek 8. června: semifinále
Sobota 9. června: exhibice Novák vs. Johansson (10 hodin) a finále (11 hodin)
Vstup je na všechny dny zdarma.

Přihlášení hráči z první stovky Tennys Sandgren (USA, 56), Marton Fucsovics (Maď., 59), Dušan Lajović (Srb., 66), Guillermo García-López (Šp., 69), Paolo Lorenzi (It., 72), Marco Cecchinato (It., 73), Roberto Carballes Baena (Šp., 76), Guido Pella (Arg., 80), Jiří Veselý (ČR, 81), Mirza Bašić (Bosna, 82), Nicolas Kicker (Arg., 87), Michail Kukuškin (Kaz, 91), Denis Istomin (Uzb., 96), Radu Albot (Mold., 97)

Minulí šampioni 2017: Jiří Veselý
2016: Michail Kukuškin (Kaz.)
2015: Jiří Veselý
2014: Jiří Veselý
2013: Radek Štěpánek
2012: Florian Mayer (Něm.)
2011: Jurij Ščukin (Kaz.)
2010: Jan Hájek
2009: Jan Hájek
2008: Agustín Calleri (Arg.)
2007: Sergio Roitman (Arg.)
2006: Jan Hájek
2005: Jarkko Nieminen (Fin.)
2004: Radek Štěpánek
2003: Radek Štěpánek
2002: Guillermo Coria (Arg.)
2001: Bohdan Ulihrach
2000: Andreas Vinciguerra (Švéd.)