Nejprve se v Prostějově postaral o senzaci šestadvacetiletý Jan Hájek, který se do hlavního pavouka dostal z kvalifikace.

Olomoucký rodák ve dvou setech vyřadil někdejší světovou trojku a nyní 54. hráče žebříčku ATP – Ivana Ljubičiče z Chorvatska. Hájkovi, který v Prostějově triumfoval v roce 2006, se v semifinále postaví Ital Starace, který vyřadil Alberto Martina ze Španělska.

Na rozdíl od Ljubičiče svoji roli favorita ustál Tomáš Berdych, který vyřadil rovněž kvalifikanta, ale ve výborné formě hrajícího Slováka Martina Kližana.

Utkání rozhodl jediný prohraný servis. Ale zatímco Berdych si ho dokázal během hodiny a pětadvaceti minut udržet, slovenský levoruký talent zřejmě doplatil na místy zbytečně riskantní hru. Český tenista tak zvítězil po setech 6:3 a 7:6.

„V některých momentech bylo vidět, že ještě nemá tolik zkušeností a některé věci řešil příliš zbrkle, a tohle možná utkání rozhodlo,“ komentoval Berdych průběh utkání.

Nezapomněl ale devatenáctiletého Kližana, před turnajem až 607. hráče světa, pochválit za stoupající výkonnost.

„Myslím, že to byl velmi kvalitní zápas. Kližan jde nahoru a je to na něm poznat,“ řekla turnajová dvojka Berdych. Jeho semifinálovým soupeřem bude v pátek odpoledne Steve Darcis z Belgie.

Výsledky čtvrtečních utkání ve dvouhře:

Hájek J. (CZE) – Ljubičič I. (CRO) 6:3, 6:3

Starace P. (ITA) – Martin A. (ESP) 6:4, 6:4

Berdych T. (CZE) – Kližan M. (SVK) 6:3, 7:6

Darcis S. (BEL) – Navarro I. (ESP) 6:3, 6:4

Páteční program:

Agrofert Arena:

11.00, finále čtyřhry
Hrbatý/ Cuevas (SK/ Uru.) – Burnstrom/ Rojer (Švé./ Niz. An.)

12.30, semifinále dvouhry
Jan Hájek (ČR) – Potito Starace (It.)

14.00
Tomáš Berdych (2–ČR) – Steve Darcis (Bel.)

17.00, exhibice
Kurnikovová/ Nováček – Píchalová/ Novák