Prostějovský tým měl po loňské medailové sklizni nemalé ambice, kterým také dostál. Týmu mužů se podařilo proměnit tři ze čtyř startů v medaili, v jednom případě navíc i o mistrovský titul. Ten získal Daniel Babor ve vylučovacím závodě, navíc ho na stupně vítězů doprovodil týmový kolega, bronzový Luděk Lichnovský.Lichnovský na konto přidal také druhé místo z bodovacího závodu, ve kterém skončil Babor jen těsně čtvrtý. Mistrovský titul v bodovačce vybojoval Nicolas Pietrula (Dukla Praha).

Bronz pak vybojoval tým mužů ve složení Denis Rugovac, Daniel Babor, Luděk Lichnovský a René Smékal ve stíhacím závodě družstev, kde závodníci nestačili na dva týmy Dukly Praha.

Jedinou disciplínou, kde byly stupně vítězů bez zástupce TUFO-PARDUS Prostějova byl stíhací závod jednotlivců. Vynikající čtvrté místo v něm ale obsadil René Smékal, pro kterého to byl jeden z premiérových startů v kategorii mužů.

Podobně úspěšná byla také mládež, když mistrovský titul ve vylučovacím závodě vybojoval Matyáš Koblížek mezi kadety a bronz mezi kadetkami získala Patricie Müllerová, podobně jako Gabriela Bártová v kategorii juniorek. Další první místo pak přidal v rámci disciplín, které byly vypsány jako Český pohár na dráze, když zvítězil také v omniu.

Modro žluté dresy vystoupaly nejvýše také v madisonu, kde Patricie Müllerová, spolu se závodnicí z Dukly Praha Adélou Markovou, ovládly kategorii kadetek a Radovan Štec spolu s Matyášem Koblížkem kategorii kadetů. Svou premiéru mezi juniorkami si odbyla Gabriela Bártová, která si v rámci omnia připsala cenné vítězství.

„Mistrovství Planety je příjemným zpestřením závěru sezóny, kdy je to kromě závodů také velká show. Závodníci ale byli přesto velmi koncentrovaní a myslím si, že medailová bilance byla velmi slušná. Mnoho našich mladých závodníků povýšilo do starší kategorie, takže se najednou musí srovnat s jinou konkurencí, je ale vidět, že jsou připraveni dobře a už na prvních závodech bodují,“ řekl k víkendovému klání sportovní ředitel Michal Mráček. 

Futsal na Prostějovsku. Ilustrační foto.
Futsalová liga startuje v neděli