I v letošním roce je Grand Prix zařazena v kalendáři UCI v kategorii IM2. Startovní listina je prozatím neuzavřená.

Účast již potvrdila nizozemská dvojice Bram Imming a Christian Kos.

Reprezentanti z Polska, Rakouska, Slovenska, Itálie, Německa a Maďarska účast prozatím pouze přislíbili, nicméně jejich start se očekává.

Na startovní listině nebudou pochopitelně chybět nejvýraznější jména české dráhové cyklistiky: Kadlec, Kaňkovský, Bláha, Hochman, nebo domácí želízka v ohni Jakub Filip a Michal Mráček mladší.

Program odstartuje v pátek 26. srpna v 12.30 kvalifikací sprintu a závody mládeže, od 17.00 začíná hlavní program, který nabídne finále sprintu, keirinu, bodovací závody a samozřejmě také hlavní závod večera, bodovací závod dvojic – madison.

Jakub Filip si již premiéru odbyl v loňském roce ještě jako junior v dvojici s Tomášem Salajem. Závod tehdy bohužel nedokončili. Nicméně od dvojice Filip – Mráček lze očekávat výsledek na docela odlišné úrovni. Oba mladí cyklisté jsou na sebe zvyklí, sehraní a navíc se zdá, že je prostějovské závody zastihnou v dobré formě.

„Kluci se do neděle připravovali ve Slovinsku, kde trénovali ve vysokohorském prostředí a nyní se budou připravovat na domácí dráze. Očekávání jsou veliká, tak uvidíme, jak se poperou s těžkou mezinárodní konkurencí,“ říká trenér prostějovských nadějí Michal Mráček starší.

Pátečním závodem ale víkendový program zdaleka nekončí. V sobotu na řadu přijdou sprinteři a jejich mistrovské závody.

To se týká jak mužů kategorií U23 a Elite, kteří pojedou sprint a sprint družstev, tak juniorů a kadetů, kteří se utkají ve sprintu družstev a odpoledne budou navíc soupeřit na trati 1 km a 500 m s pevným startem.

Neděle nabídne pokračování sprinterských disciplín v podobě mužského keirinu a mládežnického sprintu.

Odpoledne však bude ve znamení mistrovských bodovaček žen a juniorek a nakonec mužů Elite a U23. Čeká nás tedy víkend plný špičkové cyklistiky a oko diváka nepřijde zkrátka.

Ve středu proběhne v prostorách prostějovského velodromu tisková konference za účasti České televize, kde prostějovští pořadatelé přinesou další, podrobnější informace, o kterých vás budeme v Prostějovském deníku informovat.