„Je to nejlepší závod v České republice,“ prohlašuje Josef Kratina, ředitel Grand Prix Prostějov. „Budou tady závodníci ze šesti zemí, myslím, že konkurence bude perfektní,“ říká Kratina, který je zároveň trenérem české reprezentace.

Na dráze samozřejmě nebude chybět Alois Kaňkovský, Milan Kadlec nebo mladý Jan Dostál. Z prostějovských cyklistů bude startovat i dvojice Tomáš Salaj a Jakub Filip. Všichni cyklisté budou v Prostějově bojovat o body do světového žebříčku, na jehož základě závodníci postupují na mistrovství světa.

Na prostějovském cyklistickém ovále se představí sprinteři v disciplínách sprint a keirin, ve vytrvalostní části programu bude bodovací závod a také závod dvojic madison.

Grand Prix Prostějov – Memoriál Otmara Malečka nebude pouze o závodech samotných. Organizátoři mají připravené pro fanoušky cyklistiky i další zajímavé akce.

Na závěr přijde na řadu seskok parašutistů

„Máme takové tři hlavní body doprovodného programu. Bude tady retrozávod historických vozidel, retrozávod bývalých legend cyklistiky, kde přiblížíme jak mistry světa, tak dva olympijské vítěze,“ prozrazuje ředitel závodu. Účast na prostějovských závodech přislíbily dvě cyklistické legendy Anton Tkáč a Jiří Daler. Program by měl zakončit seskok parašutistů. Hlavní věc, co si organizátoři přejí, je přízeň počasí.

„To bude alfou a omegou tohoto podniku,“ dodává Kratina. Organizátoři jsou schopni závod v nouzi posunout na sobotu, což je nejzazší termín.

MIROSLAV MAZAL