„I když byla příprava narušena informací o nominaci na OH nadějí do Slovinska jednoho z největších favoritů v kategorii kadetů Vendolského, zdravotní problémy nepustili Salaje, dopadly výsledky nad očekávání dobře,“ pochvaloval si vedoucí trenér oddílu Vladimír Vačkář.

V kategorii juniorů si přes potíže nejlépe vedl Tomáš Salaj, který se jako jediný na 3 km stíhacího závodu vtěsnal mezi reprezentanty a obsadil pěkné 4. místo. K tomu přidal ještě jedno 5. místo ve scratchi a 6. ve
sprintu a v bodovacím závodě na 80 kol.

V kategorii Kadetů si nejlépe vedl Richard Šmída junior, který získal celkem čtyři medaile – zlato ve sprintu družstev (společně s Vendolským a Filipem), stříbro ve stíhacím závodě družstev (s Vokáněm, Filipem a Kadúchem) a dvě bronzové ze závodu ve sprintu a na 500 m s p.st. Dařilo se i dalším závodníkům, když vedle Filipa si velmi zdatně vedl i Martin Cetkovský, který vedle podílu na bronzové medaili druhého družstva Prostějova (s Mráčkem, Matouškem a Kyselem) vybojoval dvakrát čtvrté místo (bodovací závod na 60 kol a scratch).

„Za dosažené výsledky, kdy tentokrát se k nám štěstěna netočila čelem , lze našim mladým závodníkům jen poděkovat. Je zde však ještě další předpoklad dobrých výsledků v příštím roce, neboť polovina závodníků zůstane dále ve své kategorii. Lze jen doufat, že příležitost na domácí dráze využijí a nominují se tak v budoucnu do RDJ,“ shrnul mistrovské republikové výkony Vačkář.